Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? Wielka kasa dla polskiej mistrzyni! WTA Rzym PREMIE Nagrody pieniężne

2022-05-15 14:57
Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? Wielka kasa dla polskiej mistrzyni WTA Rzym PREMIE Nagrody pieniężne
Autor: AP Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? Wielka kasa dla polskiej mistrzyni WTA Rzym PREMIE Nagrody pieniężne

Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? Jakie są nagrody pieniężne w WTA Rzym 2022 PREMIE. Iga Świątek znów rządzi w Rzymie! Wspaniała Polka w finale pokonała 6:2, 6:2 Tunezyjkę Ons Jabeur i było to już 28. zwycięstwo z rzędu rozpędzonej dominatorki. Po triumfach w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie genialna Iga wygrała piąty turniej z rzędu, wyrównując osiągnięcie legendarnej Sereny Williams. Obroniła wywalczone rok temu w Rzymi punkty i zarobiła dużo pieniędzy. Jakie są premie w turnieju WTA Rzym 2022? Ile Iga Świątek zarobiła w Rzymie?

Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? WTA Rzym 2022 PREMIE Nagrody pieniężne

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie! Polka obroniła tytuł i walczyła duże pieniądze - ponad 332 tysiące euro. Tenisowe premie w turniejach mężczyzn i kobiet są zazwyczaj identyczne. W Szlemach czy innych wielkich imprezach, jak w Miami i Indian Wells, panowie i panie zarabiają dokładnie tyle samo, ale w Rzymie turniej ATP jest nieco większej rangi niż rozgrywane w tym samym czasie zawody WTA. Różnica w pulach nagród w tym roku jest jednak zaskakująco duża. Hubert Hurkacz, który w I rundzie przegrał z Belgiem Davidem Goffinem, już za pokonanie tej przeszkody mógł zgarnąć 183 tys. zł. Iga Świątek, żeby tyle zarobić, musiała dojść aż do ćwierćfinału.

Premie w turnieju kobiet (WTA)

  • I runda - 9 456 euro
  • II runda - 13 176
  • III runda - 23 170
  • 1/4 finału - 46 322
  • 1/2 finału - 100 806
  • finał - 195 813
  • mistrzyni - 332 260
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze