Agnieszka Radwańska

Autor: AP Agnieszka Radwańska

WTA Tiencin: Agnieszka Radwańska wywalczyła półfinał. Z kim zagra Polka?

2015-10-16 19:07

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA w chińskim Tiencin. W ćwierćfinałowym pojedynku krakowianka pokonała Jelizawietę Kuliczkową w dwóch setach. Mecz z Rosjanką nie należał jednak do prostych. Rywalka najlepszej polskiej tenisistki postawiła trudne warunki szczególnie w pierwszym secie, gdzie o wygranej decydował tie-break. Z kim Radwańska zagra w półfinale turnieju WTA Tiencin?

Wydawało się, że mecz ćwierćfinałowy na WTA w Tiencin będzie dla Agnieszki Radwańskiej spacerkiem. W końcu Jelizawieta Kuliczkowa zajmuje dopiero 103. miejsce w rankingu. Rosjanka to jednak tenisistka nieobliczalna i o mały włos nie wygrała pierwszej partii z "Isią". Nasza zawodniczka przegrywała już 3:5, ale w porę się otrząsnęła i zdołała wygrać seta w tiebreaku.

WTA Tiencin: Agnieszka Radwańska w półfinale

Drugi set od początku wyglądał bardzo podobnie do pierwszej partii. Obie panie walczyły na całego i żadna nie była w stanie odskoczyć rywalce na więcej niż gema. Na szczęście po czwartym gemie udało się to Polce i do końca meczu nie przegrała już żadnego, wygrywając drugiego seta 6:2.

W półfinale turnieju w Chinach Radwańska zagra z Karoliną Pliskową. To bardzo ważny mecz w kontekście turnieju Masters, o który Polka wciąż walczy. Jeśli pokona Czeszkę, to pozbawi rywalkę szans na awans do tej prestiżowej imprezy.

Agnieszka Radwańska - Jelizawieta Kuliczkowa 7:6 (7-3), 6:2