Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Ważny głos mistrzyni

Wymowny wpis Igi Świątek. Przyznała to przed kibicami. Przesłanie, które nie przejdzie niezauważone

2023-01-27 8:23

Tegoroczne Australian Open nie było udane dla Igi Świątek. Reprezentantka Polski nie powtórzyła sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to doszła do półfinału i z marzeniami o zwycięstwie musiała pożegnać się już w IV rundzie. Teraz przyszedł czas na powrót do domu i przygotowania do kolejnych turniejów. Świątek w mediach społecznościowych umieściła wymowny wpis, który ma zarazem

Iga Świątek na Australian Open jechała w roli faworytki. Inaczej być nie mogło, gdyż reprezentantka Polski w ubiegłym roku zwyciężyła na wielu ważnych turniejach i zdominowała kobiecy tenis. A ponadto rok temu doszła do półfinału australijskiej imprezy. Można było się więc spodziewać, że Świątek ponownie zachwyci fanów. Tym razem kibice 21-latki musieli pogodzić się z jej dość szybką porażką, bo odpadła już w IV rundzie.

Iga Świątek umieściła wymowny wpis. Ważne przesłanie

Taki wynik jest poniżej oczekiwań samej zawodniczki. Świątek nie ukrywała tego we wpisie na Twitterze, w którym jednocześnie pożegnała się z Australią. - Zaakceptować, dostosować się, iść dalej... Ja już w domu, wracam do pracy. Dziękuję AO, dziękuję Wam za wsparcie. Nie był to dobry dla mnie wynik, ale odrobię lekcję i każdego dnia włożę wysiłek w to, żeby się rozwijać i być coraz lepszą tenisistką. Do zobaczenia niebawem! - napisała w polskiej wersji liderka rankingu WTA.

W angielskiej wersji dodała jeszcze ważne przesłanie. - Nic nie staje się łatwiejsze. To po prostu ty stajesz się lepszym - brzmią słowa na zakończenie wpisu Świątek. Taki cytat wielu z nas może wziąć sobie do serca. Kibice w komentarzach wyrazili mnóstwo wsparcia i dodawali otuchy mistrzyni. - Dzięki z walkę do końca. Wiesz nad czym pracować więc trzymam mocno kciuki i Jazda. Step by step i do celu - napisała jedna z fanek.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
Super Tenis po półfinale Magdy Linette
Najnowsze