Iga Świątek

i

Autor: CHRISTINNE MUSCHI/THE CANADIAN PRESS VIA AP Iga Świątek

Koszt sławy

Wyznanie Igi Świątek obiegło cały świat. To właśnie tak naprawdę wygląda jej życie. Obok tych słów nie da się przejść obojętnie

2023-09-25 9:42

Iga Świątek w połowie tego tygodnia rozpocznie zmagania na turnieju w Tokio. Będą to pierwsze zmagania Polki w azjatyckich turniejach i jeden z ostatnich etapów trwającego sezonu. Świątek w Japonii na brak zainteresowania nie może narzekać i bardzo często rozdaje autografy i pozuje do zdjęć z fanami. Jednak tak ogromna popularność ma swoje minusy, o których tenisistka zdecydowała się opowiedzieć.

Po dłuższej przerwie najlepsi tenisiści i tenisistki wrócą na korty w Azji. W kilku turniejach wystąpi Iga Świątek, co jest najważniejsze z punktu widzenia polskich kibiców. Polka w najbliższych tygodniach będzie starła się odrabiać straty do Aryny Sabalenki, która od kilku tygodni może cieszyć się prowadzeniem w rankingu WTA. A najlepszym sposobem na gonienie Białorusinki są zwycięstwa w ważnych turniejach.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?

Świątek o popularności. Dosadna wypowiedź

Pierwszym "przystankiem" Świątek w Azji jest Tokio. W połowie tego tygodnia reprezentantka Polski rozpocznie rywalizację w stolicy Japonii i jest jedną z faworytek do zwycięstwa, co dziwić nie może. W Kraju Kwitnącej Wiśni Świątek przebywa od kilku dni i cieszy się dużą popularnością wśród fanów. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pokazujące, że Polka jest przez kibiców wręcz oblegana.

Iga Świątek może wiele stracić?! Polka czeka na ostateczną decyzję, kluczowy moment

Świątek jest już doskonale rozpoznawalna na całym świecie, co ma swoje plusy i minusy. O negatywach popularności tenisistka opowiedziała w rozmowie z "Tennis Magazin". - Ludzie rozpoznają mnie niemal wszędzie. Trudno mi żyć w ciszy i spokoju - wyjawiła 22-latka, a ta wypowiedź może jedynie pokazywać, że kariera sportowca nie składa się wyłącznie z plusów.

Futbologia Extra 22.09.2023
Najnowsze