SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Michał Kwiatkowski wygrał włoski klasyk! Kwiatek znów polewa szampanem

Michał Kwiatkowski wygrał włoski klasyk! Kwiatek znów polewa szampanem

06.03.2017, godz. 02:00
Michał Kwiatkowski walczy w Tour de Pologne
foto: EAST NEWS

Po kapitalnym ataku Michał Kwiatkowski (26 l., SKY) wygrał włoski klasyk Strade Bianche. W tym samym wyścigu Katarzyna Niewiadoma (23 l.) zajęła drugie miejsce w rywalizacji kobiet.

Kwiatkowski od startu nie odpuszczał żadnej okazji do włączenia się w ucieczki. Na 15 km przed metą oderwał się od trzech towarzyszy odjazdu, uzyskał nad nimi kilkanaście sekund przewagi i nie oddał prowadzenia aż do mety w Sienie. Było to już drugie zwycięstwo kolarza z Torunia w tym wyścigu. Pierwszy raz Kwiatkowski w Strade Bianche triumfował w 2014 r.

- Byłem bardzo zmotywowany, ale nie myślałem, że samotnie wjadę na Piazza del Campo. To niewiarygodny sukces, z którego mam ogromną satysfakcję. Dziękuję całej grupie SKY za zaufanie, jakim obdarzała mnie cały czas, mimo nieudanego poprzedniego sezonu - cieszył się Kwiatkowski, były mistrz świata.

Równie wielkie brawa należą się Katarzynie Niewiadomej (24 l., WM3), która w Sienie była druga i do zwyciężczyni Włoszki Elisy Longo Borghini (Wiggle High5) straciła zaledwie dwie sekundy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: