Marcin Gortat

Autor: AP Marcin Gortat

NBA: Marcin Gortat nie pomógł Washington Wizards. "Czarodzieje" przegrali z mistrzami

2016-03-30 12:15

Marcin Gortat nie pomógł Washington Wizards wygrać kolejnego spotkania w NBA. Jego zespół w nocy z wtorku na środę okazał się słabszy od obrońców tytułu - Golden State Warriors. Wbrew przypuszczeniom, "Czarodzieje" przez znaczną część meczu toczyli z wyżej notowanymi rywalami wyrównany bój.

Marcin Gortat na parkiecie przebywał krócej niż w poprzednich meczach. "Polski Młot" zaprezentował się kibicom przez dwadzieścia sześć minut. W tym czasie zdobył dziewięć punktów, trafiając cztery z sześciu rzutów. Oprócz tego wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych. Oprócz punktów center Washington Wizards zanotował jedenaście zbiórek i zaliczył jedną asystę. Najlepszy wśród stołecznej ekipy był Bradley Beal, który zdobył siedemnaście punktów.

NBA: Marcin Gortat nie pomógł Washington Wizards

"Czarodzieje" dość niespodziewanie toczyli z wyżej notowanymi rywalami wyrównaną walkę. Zespół Gortata w drugiej kwarcie prowadził nawet dziewięcioma punktami, ale chwila słabszej gry wystarczyła, by roztrwonić całą przewagę. Decydujący okazał się przełom trzeciej i czwartej części gry. Przez osiem minut stołeczni zdobyli zaledwie cztery punkty i do obrońców tytułu tracili już dziewiętnaście "oczek". Ostatecznie Golden State Warriors pokonali Washington Wizards 102:94.

Ekipa, w której występuje Marcin Gortat ma już tylko teoretyczne szanse na awans do play-off NBA. "Czarodzieje" z bilansem 36-38 zajmują dziesiąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Na ósmej pozycji, dającej prawo gry w play-off znajduje się Indiana Pacers z trzydziestoma dziewięcioma zwycięstwami i czterema porażkami mniej.