Sport inne sporty piłka ręczna Liga Mistrzów. Nieudany rewanż Vive. Zadecydował mocny początek mistrzów Niemiec

09.02.2017, godz. 20:40
Krzysztof Lijewski, piłka ręczna, Vive Tauron Kielce

Rhein-Neckar Loewen - Vive Tauron Kielce 28:25 w meczu grupy "B" Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Ekipa Tałanta Dujszebajewa nie zrewanżowała się mistrzom Niemiec za dotkliwą porażkę z Kielc. Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie i prowadzenia nie oddali do ostatniego gwizdka sędziego.

Piłkarze Vive słabo rozpoczęli mecz na wyjeździe, a na takim poziomie gorszy start może oznaczać porażkę w całym meczu. Tak niestety było w tym przypadku. W końcu to Liga Mistrzów - rozgrywki dla najlepszych. Mistrzowie Niemiec nie marnowali prezentów. Skutecznie wykorzystywali błędy kielczan i na przerwę schodzili z zasłużonym prowadzeniem 16:13.

Trzybramkowa różnica w wyniku nie zmieniła się także w drugiej połowie, której początkowe minuty znów zapamiętamy przez niemoc mistrzów Polski. Przez blisko dziewięć minut nie potrafili trafić do siatki gospodarzy! Po tej porażce Vive cieszyć może jedynie wejście Michała Jureckiego, który wrócił do pełni zdrowia. Zdobył swoje pierwsze bramki w tej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyna Dujszebajewa wciąż prowadzi w grupie "B". Ma punkt przewagi na drugim Szegedem i trzecim Rhein-Neckar.

Rhein-Neckar Loewen - Vive Tauron Kielce 28:25 (16:13)

Rhein-Neckar: Mikael Appelgren, Andreas Palicka, Rafael Baena, Kim Ekdahl Du Rietz, Patrick Groetzki, Gedeon Guardiola, Mads Mensah Larsen, Hendrik Pekeler, Alexander Petersson, Harald Reinkind, Andy Schmid, Marius Steinhauser, Gudjon Valur Sigurdsson

Vive: Sławomir Szmal, Filip Ivić, Julen Aguinagalde, Karol Bielecki, Dean Bombac, Piotr Chrapkowski, Darko Djukić, Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki, Mateusz Kus, Krzysztof Lijewski, Paweł Paczkowski, Tobias Reichmann, Manuel Strlek, Patryk Walczak, Uros Zorman

KONIEC! Vive przegrało z Rhein drugi mecz w tej edycji Ligi Mistrzów, tym razem na wyjeździe. Mistrzowie Niemiec wygrali z mistrzami Polski 28:25. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje. Miłego wieczoru!

27:24 - Trafiają piłkarze Vive! Świetnie zachował się w tej akcji Jurecki, który wypatrzył niepilnowanego Aguinagalde. Ale znów błyskawicznie odpowiedział Petersson.

O czas poprosił Dujszebajew. Do końca spotkania pozostały 3 minuty!

26:23 - Petersson przełamał niemoc Rhein. Jego sprytny rzut po koźle zaskoczył Szmala.

25:23 - I z kontry trafia Strlek! O czas poprosił trener Rhein.

25:22 - Aguinagalde przepchnął się na środku i daje jeszcze nadzieję Vive. Trochę słabiej zaczęli grać gospodarze, a więcej broni Szmal.

25:21 - Karol Bielecki wreszcie znalazł trochę wolnego miejsca i natychmiast to wykorzystał.

25:20 - Tobias Reichmann wykorzystał rzut karny. Wciąż jednak strata Vive utrzymuje się na poziomie 4, 5 bramek. A czas ucieka... Zostało 9 minut.

24:19 - Andy Schmid zamarkował podanie, ale po wyskoku zdecydował się jednak rzucić w krótki róg. Szmal zupełnie się tego nie spodziewał.

23:18 - Gospodarze potrafią rozegrać akcję w każdym miejscu boiska. Raz trafiają ze skrzydła, raz ze środka, a raz z dystansu. Ta różnorodność ataków robi gościom dużo problemów.

22:17 - Niestety Sigurdsson wykorzystał rzut karny, a Vive znów gra w osłabieniu...

21:17 - Jachlewski trafił po raz pierwszy w tym meczu. Jego gole z pewnością przydadzą się w końcówce! Strata wciąż jest do odrobienia.

15 miut do zakończenia spotkania. Vive wciąż jest w kiepskiej sytuacji, bo przegrywa z Rhein aż 16:21.

21:15 - Du Rietz po raz kolejny trafia. Dujszebajew jeszcze nie prosi o czas, a chyba piłkarzom Vive przydałaby się chwila przerwy i nowa taktyka.

20:15 - A Szmal wciąż tylko wyjmuje piłkę z siatki. Du Rietz robi dziś co chce z defensywą kielczan.

19:15 - Wreszcie trafili kielczanie. Tobias Reichmann przełamał trwającą blisko 9 minut niemoc strzelecką Vive.

19:14 - Alexander Petersson wygrał pojedynek z obrońcą Vive i z czystej pozycji trafił do bramki Szmala. Wynik ucieka mistrzom Polski...

18:14 - Du Rietz powiększa przewagę Rhein. Na razie Szmal nie ma szans się wykazać przy mocnych rzutach rywali. Obrońcy nie pomagają.

17:14 - Niestety Chrapkowski także dostał dwie minuty kary. W bramce Vive pojawił się Szmal. W pierwszej akcji nie potrafił pomóc kolegom.

16:14 - Gospodarze grają w osłabieniu. Teraz jest dobry moment, aby po raz pierwszy w tym meczu doprowadzić do remisu. Oczywiście nie liczymy 0:0 :).

31' - Druga część spotkania rozpoczęta. Przekonamy się, czy Vive nadrobi słaby początek meczu i zniweluje straty.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Jeszcze w ostatniej sekundzie mistrzowie Niemiec trafili do pustej bramki Vive. Prowadzą do przerwy 16:13.

15:13 - Świetny przechwyt i gol z kontry Strleka! Du Rietz natychmiast odpowiedział na to trafienie.

14:12 - Dobry okres gry Vive. Udało się odrobić część strat po kontrach. Szkoda tylko, że dwie minuty kary dostał Mateusz Kus. Oby rywale nie odjechali z wynikiem.

14:10 - Du Rietz sprytnym lobem pokonał Ivicia. Dalej utrzymuje się wysoka przewaga gospodarzy.

13:10 - Znów trafił Jurecki! Można tylko żałować, że przez kontuzję nie mógł pomóc reprezentacji Polski na MŚ we Francji. Z nim w składzie na pewno poszłoby nam lepiej.

13:9 - I znów to samo. Vive rzuca, a gospodarze natychmiast odpowiadają swoim golem. Obrona kielczan musi się obudzić!

12:8 - Piłkarze Vive nie mogą w żaden sposób pokonać bramkarza Rhein! Andreas Palicka gra koncert między słupkami. Przed chwilą wreszcie impas przełamał Michał Jurecki! Oby zdrowie tym razem mu dopisało jak najdłużej.

11:7 - Wreszcie mamy zmianę wyniku, ale na niekorzyść Vive. Ivić ma dziś mnóstwo roboty!

Może świeża krew coś namiesza?

O czas poprosił Tałant Dujszebajew.

Kwadrans za nami. Vive wciąż goni wynik po słabszym początku. Jest dla 10:7 Rhein.

9:6 - Błyskawicznie grają gospodarze. Gdy tylko goście z Polski trafią do bramki, natychmiast dostają zabójczą kontrę. Potrzebna jest większa koncentracja w defensywie Vive.

8:5 - I znów Sigurdsson samotnie biegł na bramkę Vive. Ponownie się nie pomylił.

7:5 - Niestety zbyt często piłkarze Vive tracą piłkę i praktycznie za darmo oddają gole rywalom. Nawet Filip Ivić nie jest w stanie bronić akcji 1 na 1 co dwie minuty.

6:5 - Mistrzowie Polski sporo rzucają, ale większość prób zatrzymuje się na rękach obrońców. Niekonwencjonalnie zagrał teraz Reichmann na skrzydle, co przyniosło efekt. Trafił także z dystansu Bielecki.

4:2 - Mistrzowie Niemiec nie marnują żadnych akcji. Utrzymują bezpieczne, dwubramkowe prowadzenie.

3:1 - I znów bez szans w bramce Vive był Ivić. Dobrze, że szybko odpowiedział golem Lijewski.

2:0 - Mocno rozpoczęli gospodarze. Bezbłędnie wykorzystali dwie kontry.

W bramce Vive rozpoczął mecz Chorwat Filip Ivić. Sławomir Szmal na ławce.

1' - Mistrzowie Niemiec kontra mistrzowie Polski - zaczynamy!

Za 5 minut początek spotkania.

Vive w LM przegrało tylko dwa mecze. Niestety jedna z tych porażek, i to wysoka (26:34), przytrafiła się naszej drużynie u siebie właśnie z Rhein-Neckar. Miejmy nadzieję, że kielczanie udanie się zrewanżują.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Ligi Mistrzów Rhein-Neckar Loewen - Vive Tauron Kielce!
False 3089 True 1 2017-02-09 18:45:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora