SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Dramatyczny wpadek Polaka. Potrzebuje WASZEJ pomocy! [WIDEO]

Dramatyczny wpadek Polaka. Potrzebuje WASZEJ pomocy! [WIDEO]

10.05.2017, godz. 21:07
Maciej Kiwak
foto: Instagram

Trudno to, co stało się Maciejowi Kiwakowi, nazwać inaczej niż tragiczny splot wydarzeń. Polak podczas zawodów na rowerze BMX zaliczył upadek, który mógł go uczynić inwalidą do końca życia. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że poważne złamania nie skreślają jeszcze definitywnie sportowej przyszłości Kiwaka. 29-latek wciąż może wrócić do sportu, ale do tego potrzebuje kolejnych operacji, a co się z tym wiąże – pieniędzy.

W holenderskiej miejscowości Wapenveld odbywały się zawody na rowerach BMX. W pojazd Maćka Kiwaka zaplątała się lina wyciągarki, która rozpędza zawodników. Pojazd nabrał więc dużej prędkości, a w powietrzu Kiwak stracił nad nim panowanie, co skończyło się dla niego fatalnie.

Trafił do szpitala ze złamaniem kości miednicy w dwóch miejscach, złamanym żebrem, zwichnięciem palców i nadgarstka oraz krwawieniem wewnętrznym. Po pierwszych zabiegach Kiwak wrócił do domu z nadzieją, że jego sportowa kariera jeszcze potrwa. Lekarze dają mu sporo szans na odzyskanie pełnej sprawności ruchowej, ale do tego potrzeba trzeciej operacji. Jej koszt wyniesie 60 tysięcy złotych, które Kiwak będzie znaleźć we własnej kieszeni. Taka kwota znacznie przewyższyła możliwości poszkodowanego, ale kibice pospieszyli z pomocą i zorganizowali zbiórkę na rzecz 28-latka z Katowic. TUTAJ można pomóc Maćkowi wrócić do sportu.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: