SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Fernando Alonso odejdzie z F1?! "Rewolucja zabije całą frajdę"

Fernando Alonso odejdzie z F1?! "Rewolucja zabije całą frajdę"

26.10.2016, godz. 10:32
Fernando Alonso
Fernando Alonso foto: EAST NEWS

Fernando Alonso, jeden z najlepszych kierowców na świecie, zagroził odejściem z Formuły 1! Wszystko przez rewolucję w przepisach, która zdaniem Hiszpana może być ogromnym niewypałem. Do pozostania w F1 nie przekonają go nawet oferty od gigantów.

Fernando Alonso szczerze przyznał, że obawia się o przyszłość Formuły 1, którą w kolejnym sezonie czeka spora rewolucja. Do gry wejdą zupełnie nowe standardy, głównie dotyczącej wyglądu i prowadzenia bolidów. Kierowcy już narzekają, że zmiany znacznie utrudnią komfortowe prowadzenie pojazdu. A po co się ścigać, skoro nie będzie się czerpać z tego radości? Z takiego założenia wychodzi Alonso. Hiszpan nie będzie chciał za wszelką cenę pozostać w F1. - Jeśli w przyszłym roku ponownie od pierwszego okrążenia będziemy zmuszeni do oszczędzania paliwa, to kolejny sezon będzie moim ostatnim w Formule 1. Pójdę nawet dalej i powiem, że nawet w przypadku, gdy zostanę w przyszłym roku mistrzem, ale jazda nie będzie mi sprawiać frajdy, to zakończę karierę - stanowczo zapowiedział Alonso.

Dodał także, że do pozostania nie przekonają go nawet oferty od gigantów F1, takich jak Red Bull czy też Mercedes. - Posiadanie lepszego samochodu czy zmiana barw wcale mnie nie motywują - wyjawi ł kierowca związany z McLarenem do końca 2017 roku.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: