SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Robert Kubica wróci do F1? Ta ręka nie wygląda dobrze... [WIDEO]

Robert Kubica wróci do F1? Ta ręka nie wygląda dobrze... [WIDEO]

18.07.2017, godz. 21:32
Robert Kubica podczas wywiadu na Goodwood Festival of Speed
Robert Kubica podczas wywiadu na Goodwood Festival of Speed, gdzie znów pokazał kibicom kontuzjowaną rękę. foto: YouTube

W ostatnich tygodniach coraz głośniej mówi się, że Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak wziął udział w testach zespołu Renault, w których jeździł bolidem z 2012 roku, ale wciąż nie wiadomo, czy kontuzjowana ręka pozwoli mu na ściganie na najwyższym poziomie. A sam 33-latek po raz kolejny pokazał ją kibicom. I trzeba przyznać, że wygląda naprawdę źle...

Ręka Kubicy ucierpiała w lutym 2011 roku podczas rajdu Ronde di Andora. Jego auto nadziało się na barierkę, która przebiła pojazd. Kierowca miał mnóstwo szczęścia, bo wszystko mogło skończyć się o wiele gorzej. Mimo to na skutek odniesionych obrażeń nie było wiadomo, czy Polak w ogóle jeszcze wróci do pełnej sprawności. To się udało, a ponad sześć lat po tym dramatycznym zdarzeniu 33-latek jest bardzo bliski powrotu do ścigania w F1.

W ostatnich tygodniach dwukrotnie brał udział w testach zespołu Renault, w których jeździł bolidem z 2012 roku. W mediach jest coraz głośniej o tym, że wkrótce zostanie zatrudniony w ekipie francuskiego producenta, ale cały czas nie wiadomo, jak Kubica spisałby się na ciaśniejszych torach, np. w Monako, gdzie trzeba dużo częściej i mocniej operować kierownicą. Kontuzjowana ręka nie jest bowiem w pełni sprawna, a widać to na kolejnych zdjęciach czy filmikach, jakie trafiają do sieci.

Jakiś czas temu pokazaliśmy wam poniższą fotografię, która wręcz przeraziła fanów kierowcy:

Teraz w Internecie pojawiło się wideo z wywiadu z Kubicą podczas festiwalu prędkości w Wielkiej Brytanii, gdzie gościł nie tak dawno. I znów widać wyraźnie, że 33-latek wciąż odczuwa skutki wypadku sprzed lat. Czy pomimo dramatycznie wyglądającej kontuzjowanej ręki uda mu się znów pojechać w Formule 1? To byłby z pewnością jeden z największych powrotów w historii.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: