SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Tomasz Gollob czyta biografie wielkich ludzi podczas powrotu do zdrowia

Tomasz Gollob czyta biografie wielkich ludzi podczas powrotu do zdrowia

30.06.2017, godz. 06:45
Tomasz Gollob
Tomasz Gollob foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Ponad dwa miesiące trwa rehabilitacja Tomasza Golloba (46 l.) po wypadku na torze motocrossowym, w którym doznał poważnego urazu kręgosłupa. Żużlowiec prowadzi bardzo intensywne szpitalne życie: osiem godzin rehabilitacji, spotkania ze znajomymi i rodziną pochłaniają większość czasu. O to, co robi w czasie wolnym, zapytaliśmy dra Cezarego Rybackiego, prywatnie przyjaciela Golloba.

- Za wiele tego czasu to nie ma, bo zajęć jest sporo. Miał już dość siedzenia w czterech ścianach, więc zaczął z pomocą rehabilitantów wyjeżdżać na spacery na świeżym powietrzu (siedząc na wózku inwalidzkim). Zawsze pomaga mu dwóch rehabilitantów. Popołudniami prowadzi intensywne życie towarzyskie, ciągle ktoś go odwiedza, zwłaszcza członkowie rodziny - mówi nam Rybacki.

Te wizyty kończą się zwykle późnym popołudniem. Wtedy Tomasz Gollob ma trochę czasu dla siebie. Co robi w samotności? - Telewizja poszła w odstawkę, Tomek zaczął dużo czytać. Zaczął od przeczytania biografii Adama Nawałki "Droga do perfekcji" oraz Mike'a Tysona "Moja prawda". Ma też za sobą książkę "Ja, kapitan", czyli książkę o Tadeuszu Wronie - człowieku, który wprawił w zdumienie cały świat, lądując, jako pierwszy w historii, boeingiem 767 bez podwozia - zdradza nam dr Rybacki.

- Tomek na razie czyta pozycje o wielkich tego świata. Może sam dojrzeje do decyzji o napisaniu książki o sobie - mówi "SE" anonimowo jeden z przyjaciół Golloba.

Ojciec Władysław Gollob (80 l.) dodaje: "W młodości Tomek nie był pilnym uczniem czytającym lektury w szkole, więc teraz nadrabia zaległości. Poświęcił całe życie sportowi, więc na czytanie nie było czasu".

Źródło: X-NEWS
autor: Paweł Skraba zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: