Sport inne sporty tenis Agnieszka Radwańska mistrzynią New Haven! Isia najlepsza przed US Open

Agnieszka Radwańska mistrzynią New Haven! Isia najlepsza przed US Open

28.08.2016, godz. 09:13
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska - Elina Switolina 6:1, 7:6  w finale turnieju WTA w New Haven, w stanie Connecticut. Polka nie zmarnowała okazji do wygrania drugiego w sezonie turnieju i postraszyła rywalki przed US Open. Sport.se.pl relacjonował finał radwańska - Switolina na żywo.

Polka i Ukrainka grały ze sobą trzeci raz w karierze. Dwa pierwsze mecze padły łupem Radwańskiej. Za pierwszym razem (w 2014 roku w Miami) Switolina urwała Isi seta, rok później w Tokio Polka gładko zwyciężyła 6:4, 6:1. W New Haven Radwańska zaczęła od II rundy i nie przegrała w całym turnieju seta. Switolina tylko w pierwszej przegrała partię, potem też pokonała trzy rywalki po 2-0 w setach. - Zamierzam dać z siebie kolejne dwieście procent, tak samo jak w piątek - zapowiadała Radwańska. W sobotę poznała rywalkę w US Open - we wtorek lub środę zagra z Amerykanką Jessica Pegulą (139. WTA). Do Nowego Jorku pojedzie jako mistrzyni New Haven. Pierwszy set był spacerkiem (20 minut), potem dzielna Switolina miała setbole, ale Isia doprowadziła do tie-breaka. Tam panowała już niepodzielnie. Oby tak było też na kortach Flushing Meadows.