SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Fancy Bears ujawnili kolejne gwiazdy zamieszane w doping. Na liście Rafael Nadal!

Fancy Bears ujawnili kolejne gwiazdy zamieszane w doping. Na liście Rafael Nadal!

20.09.2016, godz. 17:13
Rafael Nadal
Rafael Nadal foto: EAST NEWS

Rosyjska grupa hakerska Fancy Bears nie ustępuje w nagłaśnianiu afery dopingowej. Wcześniej opublikowano dwie listy, na których znalazły się między innymi siostry Williams oraz nasza medalistka olimpijska z Rio de Janeiro Natalia Madaj. Na najnowszej podano, że środki zabronione za zgodą lekarzy zażywał między innymi Rafael Nadal.

Grupa Fancy Bears poinformowała, że istnieje grupa TUE (therapeutic use examptions) i jest ona traktowana na specjalnych prawach. Sportowcy, którzy się w niej znajdują mają licencję na doping terapeutyczny, czyli zażywanie niedozwolonych środków za specjalnym zaświadczeniem lekarzy. Według najnowszych pism opublikowanych przez hakerów do takiej grupy należy wirtuoz tenisa - Rafael Nadal. Hiszpan złożył dwa podania o możliwość zażywania zakazanych substancji w latach 2009 i 2012. Oba zostały zatwierdzone przez głównego lekarza Międzynarodowej Federacji Tenisa Stuarta Millera.

Na najnowszej liście znalazł się także Mo Farah. Brytyjski lekkoatleta miał stosować nielegalne substancje w latach 2008 i 2014. Przypomnijmy, że wcześniej Fancy Bears ujawnili dokumenty, w świetle których przyzwolenie na doping uzyskały między innymi siostry Venus i Serena Williams oraz nasza medalistka olimpijska z Rio de Janeiro w wioślarstwie Natalia Madaj.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: