SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Jerzy Janowicz wystąpi na Roland Garros!

Jerzy Janowicz wystąpi na Roland Garros!

24.05.2017, godz. 10:27
Jerzy Janowicz, Australian Open 2017
foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz ostatnio w tenisa wiele nie grał. Łodzianin znacznie dłużej leczył kontuzje niż prezentował się kibicom na korcie. Co ciekawe, wystąpi na wielkoszlemowym French Open. W środę ma wylecieć do Paryża, gdzie w niedzielę rozpocznie się wielka gra. Niewykluczone, że Jerzyk wsytąpi zarówno w turnieju singlistów, jak i rywalizacji deblowej.

Jerzy Janowicz wiosną leczył kontuzję nogi. Po leczeniu wystąpił w turniejach w Monachium i Madrycie. Po nich znów jednak zrezygnował z walki o zwycięstwa w Rzymie i Genewie. Według informacji "Przeglądu Sportowego" łódzki tenisista szykuje wielki powrót. W środę wybiera się do Paryża, gdzie zacznie treningi na kortach Rolanda Garrosa. W niedzielę w stolicy Francji rozpocznie się wielkoszlemowy turniej French Open.

Janowicz ma w nim wystąpić. Losowanie odbędzie się w piątek i wtedy sto sześćdziesiąty czwarty zawodnik rankingu ATP pozna swoją drabinkę. Jego najlepszy występ na ceglanym korcie Rolanda Garrosa to awans do trzeciej rundy w latach 2013-14. Bardzo możliwe, że Jerzyk weźmie udział także w rywalizacji deblowej. Może zostać partnerem Marcina Matkowskiego. "Matka" pierwotnie miał wystąpić w parze z Vaskiem Pospisilem, ale Kanadyjczyk wycofał się z przylotu do Paryża. Janowicz i Matkowski grali wspólnie w Australian Open. Wówczas dotarli do drugiej rundy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: