Autor: Projekt Warszawa Atakuje Bartłomiej Bołądź

Brązowy medal Projektu

Warszawa ma Ligę Mistrzów! Pewne zwycięstwo siatkarzy ze stolicy w ważnym meczu

2024-04-26 22:24

Po trzech latach przerwy siatkarze Projektu Warszawa wrócili do strefy medalowej PlusLigi. Zwyciężając u siebie Asseco Resovię 3:0, wygrali drugi, kluczowy mecz rywalizacji o brązowy medal i tym samym ponownie mogą się cieszyć z miejsca na podium oraz z szansy na walkę w europejskiej elicie.

To był mecz drużyn, które nie awansowały co prawda do finału PlusLigi, ale w tym sezonie wywalczyły europejskie puchary – Projekt Puchar Challenge, a Resovia Puchar CEV. Stawką był nie tylko brąz, ale coś być może nawet ważniejszego: miejsce w Lidze Mistrzów w sezonie 2024/25. Pierwsze starcie w Rzeszowie nieoczekiwanie łatwo wygrali goście 3:0, choć rzeszowianie mieli swoje szanse, tyle że grali źle w końcówkach. W drugiej konfrontacji 4800 widzów na Torwarze też obserwowało podobne obrazki w dwóch pierwszych setach, kończonych na przewagi.

Grbić go nie chce, a on gra jak z nut. Oto tajemnica sukcesu Jastrzębskiego Węgla w walce o złoto

Co z tego, że Resovia odrobiła spore straty, czy miała nawet piłki setowe, skoro ostatnie słowo należało do Projektu. W ostatnich akcjach drugiej partii kilka nieudanych ataków Klemena Cebulja pozbawiło przyjezdnych szans. A że Słoweniec nie miał wsparcia w innych graczach ofensywnych, Resovia niewiele mogła ugrać. Kapitalnie działał blok warszawian, lepiej też serwowali i do brązowego medalu brakowało im już tylko jednego zwycięskiego seta.

Aleksander Śliwka o kadrze i kontuzjach

W nim od początku kilkupunktowa przewaga należała do podopiecznych Piotra Grabana. Pojedyncze zrywy przyjezdnych nie zmieniły przebiegu spotkania. Atak na wagę medalu wykonał środkowy Projektu Taylor Averill. Najlepiej punktującym i MVP meczu został atakujący Bartłomiej Bołądź (18 pkt).

Sponsor wychodzi z siatkarskiej Zaksy Kędzierzyn! Zadłużenie Grupy Azoty to 10 mld złotych

Trener Graban, który prowadzi drużynę Projektu niespełna dwa lata i zdecydowanie odmienił jej nijakie oblicze, osiągnął z nią w jednym sezonie Puchar Challenge i trzecie miejsce w wymagającej PlusLidze. W kolejnych rozgrywkach warszawska ekipa wróci też do Ligi Mistrzów. Resovii pozostanie obrona tytułu w Pucharze CEV.

QUIZ: Rozpoznasz polskich siatkarzy? Komplet punktów to obowiązek prawdziwego kibica!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy z wysokiego C. Siatkarz na zdjęciu to...
Bartosz Kurek

Mistrz nie do ruszenia! Jastrzębski Węgiel wygrywa na otwarcie finału PlusLigi

Znamy już prawie całą kolejność drużyn w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2023/24. Do rozwiązania pozostała ostatnia, ale najważniejsza zagadka: kto zostanie mistrzem Polski. Przekonamy się o tym w Jastrzębiu – albo w sobotę 27 kwietnia, albo dzień później. Jastrzębski Węgiel prowadzi 1–0 z Aluronem Zawiercie w serii finałowej rozgrywanej do dwóch zwycięstw i potrzebuje jednej wygranej do pełni szczęścia i obrony tytułu.