SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis ONZ wróci do współpracy z Marią Szarapową. Rosjanka odzyska honorowy tytuł

ONZ wróci do współpracy z Marią Szarapową. Rosjanka odzyska honorowy tytuł

11.11.2016, godz. 11:11
Maria Szarapowa, Sharapova
Maria Szarapowa foto: AP

Gdy Maria Szarapowa ogłosiła, że jej test antydopingowy dał wynik pozytywny, wszyscy zaczęli się od niej odwracać. Ze współpracy z rosyjską tenisistką rezygnowali sponsorzy oraz organizacje. Wśród tego grona była Orgaznizacja Narodów Zjednoczonych. Teraz jednak ONZ zapowiada, że po powrocie zawodniczki na kort współpraca zostanie wznowiona.

Maria Szarapowa burzę rozpętała w marcu tego roku. To wtedy na konferencji prasowej ogłosiła, że test antydopingowy wykazał obecność w jej organizmie zakazany środek - meldonium. Początkowo rosyjska sportsmenka została zawieszona na dwa lata, ale dzięki odwołaniu karę skrócono do piętnastu miesięcy. To jednak nie pomogło specjalnie jej wizerunkowi. ONZ w marcu zerwało współpracę z tenisistką, choć wcześniej obie strony działały ramię w ramię aż dziewięć lat.

Teraz jednak władze Organizacji Narodów Zjednoczonych poinformowały, że gdy tylko Rosjanka wróci na kort, to współpraca zostanie wznowiona. - Cieszymy się, że Maria Szarapowa będzie mogła powrócić do sportu, który kocha. Dlatego przywrócimy jej status Ambasadora Dobrej Woli, gdy dobiegnie końca jej dyskwalifikacja w kwietniu 2017 roku - podkreślił jeden z przedstawicieli ONZ.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: