SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Roland Garros. Linette odpadła po świetnym meczu. Switolina za mocna

Roland Garros. Linette odpadła po świetnym meczu. Switolina za mocna

04.06.2017, godz. 12:51
Magda Linette
Magda Linette foto: EAST NEWS

Magda Linette odpadła z Roland Garros. W III rundzie polska tenisistka po naprawdę znakomitej grze przegrała 4:6, 5:7 z Ukrainką Eliną Switoliną, rozstawioną z numerem 5 jedną z głównych faworytek do triumfu w Paryżu. Poznanianka była dwie piłki od wygrania drugiej partii.

Magda Linette przegrała, ale ze swojego występu może być bardzo zadowolona. Po raz pierwszy w karierze awansowała do III rundy Szlema. W niedzielnym meczu ze Switoliną zaprezentowała się świetnie. Ukrainka rozgrywa znakomity sezon. W tym roku wygrała aż cztery turnieje WTA, w tym tydzień temu w Rzymie. Linette zawiesiła jej wysoko poprzeczkę. Grała odważnie i agresywnie. W kluczowych momentach zabrakło doświadczenia i trochę szczęścia. W drugiej partii prowadziła 5:4 i 30-15, ale Switolina pod presją wyratowała się genialnymi zagraniami. Potem Magda była blisko objęcia prowadzenia 6:5, ale nie wykorzystała szansy. Chwilę później gdy broniła breakpointa piłka po uderzeniu Ukrainki zawadziła o taśmę i spadła tuż za siatkę, po stronie Polki. Switolina nie zmarnowała już okazji i po kilku minutach cieszyła się ze zwycięstwa.
III runda Roland Garros to życiowy sukces Linette. W Paryżu zarobiła prawie pół miliona złotych. W rankingu awansuje z 94. w okolice 77. miejsca.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: