Sport inne sporty tenis US Open: Jerzy Janowicz przegrał z Novakiem Djokoviciem. Jeden wygrany set to za mało

30.08.2016, godz. 07:48
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open. Choć zdołał pokazać przebłyski dawnej formy i urwać seta światowej "jedynce", to na dłuższą metę nie miał szans z Novakiem Djokoviciem. Serb spokojnie awansował do drugiej rundy, mimo że miał lekkie problemy ze zdrowiem.

Janowicz - Djoković: 3:6, 7:5, 2:6, 1:6

KONIEC! Djoković dość pewnie pokonał Janowicza w czterech setach. Serb był dziś do ugryzienia, ale przez zawodnika w lepszej formie. Polak wciąż wraca do wielkiego tenisa po długiej przerwie. Dziś pokazał oznaki dobrej, starej formy, szczególnie na początku spotkania. Miejmy nadzieję, że zdrowie nie będzie już Janowiczowi przeszkadzać i niedługo wróci do światowej czołówki!

1:5 - Djoko znów pewnie wygrał swój gem.

1:4 - Ucieka ten mecz Polakowi. Znów dał się przełamać. I to do zera!

1:3 - Zrobił się przedziwny mecz. Trochę to wygląda tak, jakby żadnemu z tenisistów nie chciało się już grać. Janowicz popełnia błędy, Djoko odbija na stojąco... Nic dziwnego, że realizator transmisji wyłapał na trybunach kilku śpiochów.

1:2 - Trzeba też dodać, że Djoković gra dziś fatalnie. Gdyby z taką dyzposycją grał z rywalem z TOP 20 rankingu ATP przegrałby w trzech setach. Ale widocznie na Janowicza to na razie wystarcza, choć Polak się nie poddaje. Gładko wygrał swoje podanie.

0:2 - Główny problem Janowicza w dzisiejszym meczu to słaba skuteczność przy break-pointach. Miał ich mnóstwo, a wykorzystał niewiele.

0:1 - Niestety, tak jak w poprzednim secie, Janowicz rozpoczyna od straty swojego podania. A było 40:0 w tym gemie!

Djoković wygrał swoje podanie i trzeciego seta 6:2. Przed nami czwarta, oby nie ostatnia partia w tym meczu!

2:5 - Dobrze, że Janowicz wygrał podanie. Jeśli ten set zakończy się w następnym gemie, Polak rozpocznie czwartą partię od swojego serwisu.

1:5 - Janowicz już chyba spisał tego seta na straty. Przebija sobie piłki nie tracąc zbytnio sił, ale większość ląduje na aucie.

1:4 - Dzielnie bronił się Janowicz, ale nie dał rady utrzymać serwisu. Serb po raz drugi w trzecim secie przełamał Polaka.

1:3 - Dalej bardzo pewnie gra przy swoim podaniu Serb, mimo że zwolnił nieco serwis. To chyba efekt tej przedziwnej kontuzji ręki - raz go boli, raz nie.

1:2 - Powrócił Janowicz z poprzednich setów. Znów mocno serwuje i przede wszystkim trafia. Djoković ciągle narzeka na ból prawej ręki, ale gra dalej i nie prosi o pomoc fizjoterapeuty.

0:2 - Mocno spuścił z tonu Polak. Chyba pojawiły się pierwsze oznaki zmęczenia, bo już nie trafia tak regularnie w kort.

0:1 - Trzeci set rozpoczął się jednak fatalnie dla Janowicza. Dał się przełamać do zera :/

Zasłużona radość!

BRAWO JANOWICZ! Przełamał Serba i wygrał drugiego seta 7:5!!!

6:5 - Cóż wyprawia dziś Janowicz! Ponowie obronił trzy break-pointy w jednym gemie! Pięć wygranych piłek z rzędu zagwarantowało mu minimum tie-break drugiego seta.

5:5 - Nic z tego. Serb tak łatwo nie odda seta. Chyba trzeba będzie powalczyć w tie-breaku.

5:4 - Bardzo ważny gem wygrany przez Janowicza! Obronił dwa break-pointy i jeszcze walczy w tym drugim secie. Jeśli teraz odbierze gem serwisowy Djokoviciowi, będzie remis w całym meczu.

4:4 - Błyskawicznie Serb zniwelował straty. Janowicz nie wygląda teraz najlepiej. Jest wyraźnie podłamany oddaniem przełamania i przegraniem aż ośmiu piłek z rzędu.

4:3 - I cały wysiłek na marne... Janowicz popełnił masę własnych błędów i podarował swój gem serwisowy rywalowi!

4:2 - DO OŚMIU RAZ SZTUKA! Wreszcie udało się przełamać Djokovicia!

Kibice licznie stawili się, aby obejrzeć światowy numer jeden w akcji. No i oczywiście Janowicza, którego gorąco dopingują. Nikt nie chce tutaj jednostronnego widowiska.

3:2 - Djoković nie ma absolutnie żadnej recepty na forhend Janowicza. Żaden tenisista na świecie by nie miał! Takich bomb po prostu nie da się odbić. Oby to uderzenie Polaka funkcjonowało tak do samego końca spotkania.

Równowaga przy serwisie łodzianina.

2:2 - Janowicz najpierw pewnie wygrał swoje podanie, a w kolejnym gemie, nie pierwszy raz w tym meczu, znów miał break-pointy. I to trzy! Djoković jednak ponownie pokazał klasę, kasując zagrożenie. Robił to już siedem razy w tym spotkaniu.

1:1 - Djoković serwuje jak na mistrza przystało. Nie mocno, ale piekielnie dokładnie. Janowicz jest bezradny przy tych technicznych zagrywkach.

1:0 - Dobrze, spokojnie rozpoczął Polak tę partię. Stara się zamęczyć rywala skrótami i na razie to skutkuje. Serb do nich dobiega, ale piłka jest już tak nisko, że nie sposób ją przebić na drugą stronę siatki.

Drugi set rozpoczyna serwisem Janowicz.

Jerzy Janowicz nie wykorzystał dwóch break-pointów, więc Novak Djoković wygrał swoje podanie i całego pierwszego seta 6:3. Polak cały czas pokazuje, że chce dziś powalczyć o dobry wynik. Liczymy na to w dalszej części meczu!

3:5 - Kilka dobrych serwisów i Janowicz także pewnie zwyciężył swoje podanie. Ale teraz Serb będzie chciał zakończyć seta.

2:5 - Niebezpiecznie rozkręca się Serb. Wchodzi na te najwyższe obroty. Swój gem serwisowy wygrał gładko, do zera.

2:4 - Niestety Janowicz nie wytrzymał narastającej presji Serba i po raz pierwszy dał się przełamać. Nie widać żadnych problemów zdrowotnych u Djokovicia.

I znów wyciągnął się z tarapatów. I to lobem!

Kolejny, już trzeci w tym meczu break-point obroniony przez Polaka. Równowaga.

Wraca już do gry po szybkim masażu. Serwuje Janowicz.

A do Serba przyszedł lekarz. Mistrz narzeka na ból łokcia.

2:3 - Djoković wyratował się z trudnej sytuacji, ale cieszy postawa Polaka. Jest agresywny, zdecydowany, a przede wszystkim nie boi się gry z numerem 1. Tak dalej!

A przy drugiej okazji Serbowi pomogła taśma. Co za pech!

Nie udało się. Równowaga.

Jest break-point dla Janowicza!

2:2 - Rewelacyjnie prezentuje się Janowicz. Pierwszy serwis działa, forhend też, moc się zgadza. Djoković nie bardzo może znaleźć sposób na łodzianina.

Tak na potwierdzenie słów, jedna z forhendowych bomb Janowicza. Oby wchodziły na potęgę!

1:2 - Ciężko będzie choć raz przełamać Serba, który świetnie serwuje, z resztą jak zawsze. A Janowicz pokazuje, jak dziś będzie szukał punktów - mocnymi strzałami z forhendu. Na razie większość wchodzi, ale siłowa taktyka nie sprawdzi się na dłuższą metę. Szczególnie, że Polak nie jest jeszcze w odpowiedniej formie fizycznej.

1:1 - Ależ kapitalny gem Janowicza! Pokazał, że tanio skóry nie sprzeda. Nie dość, że obronił dwie piłki na przełamanie, to jeszcze w wielkim stylu dokończył robotę. Brawo!

Równowaga przy serwisie Janowicza. Polak obronił dwa break-pointy.

0:1 - Choć Serb rozpoczął od podwójnego błędu serwisowego to szybko się obudził i bardzo pewnie wygrał pozostałe punkty w gemie. Teraz przekonamy się, jak wygląda dziś podanie Janowicza.

GRAMY! Jako pierwszy serwuje Djoković. Wynik zawsze będziemy przekazywać z perspektywy Polaka.

Polak i Serb są już na korcie głównym. Chwila rozgrzewki i możemy zaczynać.

Przyda się więcej niż kilka :)

Koncert powoli dobiega końca. Czekamy na Janowicza i Djokovicia!

Polak pechowo trafił w losowaniu, że już w pierwszej rundzie musi się mierzyć z najlepszym tenisistą świata. Janowicz wciąż dochodzi do siebie po bardzo długiej rozłące z tenisem, spowodowanej kontuzją kolana. Nie łudzimy się, że zdoła pokonać Serba, ale liczymy na walkę! Może nie będzie tak strasznie, jak wszyscy zakładają?

Już za około 10 minut panowie pojawią się na korcie. Obecnie trwa oficjalnie otwarcie turnieju. Na korcie swój koncert gra Phil Collins.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 1. rundy US Open Jerzy Janowicz - Novak Djoković!
False 2948 True 1 2016-08-30 01:45:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora