Ana Ivanović, Australian Open 2014

WTA Finals: Ana Ivanović lepsza od Eugenie Bouchard

2014-10-22 18:44

W swoim drugim meczu WTA Finals w Singapurze Ana Ivanović pokonała Eugenie Bouchard 6:1, 6:3. Dzięki temu zwycięstwu zachowała szansę na awans do półfinału turnieju, uznawanego za nieoficjalne mistrzostwa świata w tenisie.

W pierwszych meczach grupy czerwonej zarówno Ivanović jak i Bouchard przegrały - Serbka poległa z Sereną Williams a Kanadyjka z Simoną Halep. Dla obu zawodniczek spotkanie to było więc meczem o wszystko, bowiem ewentualne zwycięstwo przedłużało nadzieje na awans do półfinału, a porażka zmniejszała szansę dalszej gry niemal do zera.

WTA Finals. Simona Halep zmasakrowała Serenę Williams!

Od początku starcia lepiej prezentowała się Ivanović. Choć statystyki nie wskazywały jej wielkiej dominacji, to jednak pierwszego seta pewnie wygrała 6:1. Drugi był już o wiele bardziej wyrównany. Bouchard grała, jakby wreszcie zdała sobie sprawę z rangi spotkania, i stawiała Serbce twardy opór. Przy stanie 3:3 Ivanović przełamała jednak rywalkę i do końca nie oddała prowadzenia, wygrywając seta 6:3, a cały mecz 2:0.

W grupie czerwonej zaskakującą liderką jest Simona Halep, która w pierwszej kolejce spotkań odprawiła z kwitkiem Bouchard, a w drugiej sensacyjnie rozbiła Williams 6:0, 6:2. W ostatniej rundzie meczów Ivanović zmierzy się z Halep, a Bouchard podejmie Williams. Do półfinałów awansują dwie najlepsze zawodniczki.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!