Agnieszka Radwańska, Indian Wells

Autor: Joe Klamar Agnieszka Radwańska

WTA Miami. Agnieszka Radwańska przegrała z Dominiką Cibulkovą

2014-03-27 13:49

Agnieszka Radwańska przegrała z Dominiką Cibulkovą 6:3, 6:7(5), 3;6 i nie zagra w półfinale turnieju WTA w Miami. Polka w drugim secie miała trzy piłki meczowe, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Słowaczka. Obu zawodniczkom bardzo przeszkadzał silny wiatr, a spotkanie zdominowały... gemy przegrane przy własnych serwisach obu tenisistek.

W pierwszym secie obie tenisistki konsekwentnie przegrywały gemy przy własnym podaniu. Dopiero w szóstym gemie Radwańska wykorzystała serwis wychodząc na 4-2. Później dwa razy przełamała rywalkę i raz oddała serwis, co wystarczyło do zwycięstwa 6:3.

Obu tenisistkom przeszkadzał bardzo silny wiatr, który momentami powodował, że piłka zmieniała kierunek lotu nawet o ponad metr. Cibulkova wygrała gema przy własnym serwisie dopiero w 13. gemie spotkania! Radwańska w drugim secie miała tzy piłki meczowe, ale nie zdołała zakończyć spotkania. Słowaczka doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała do 5, mimo iż przegrywała jż 2-5.

Pele odwiedził stadion Legii Warszawa [WIDEO]

Dcydujący set był zacięty do stanu 3-3. Później Cibulkova postawiła kropkę nad i. Radwańska, która zmagała się z kontuzją prawej dłon, nie zdołała się więc zrewanżować Słowaczce za porażkę w półfinale tegorocznego Austrialian Open.

Dzięki wygranej Cibulkova po raz pierwszy w karierze awansuje do czołowej dziesiątki rankingu WTA.