Sport inne sporty tenis WTA Wuhan: Radwańska w ćwierćfinale! Pięknie zrewanżowała się Woźniackiej

WTA Wuhan: Radwańska w ćwierćfinale! Pięknie zrewanżowała się Woźniackiej

28.09.2016, godz. 18:31
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska pokonała Karolinę Woźniacką w dwóch setach (6:4, 6:2) i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Wuhan! Polka udanie zrewanżowała się Dunce, swojej najlepszej przyjaciółce, za niedawną porażkę z Tokio. Z kim Radwańska zagra w kolejnym meczu? Czeka na nią doświadczona Rosjanka.

Agnieszka Radwańska, choć przyjaźni się z Karoliną Woźniacką, bardzo liczyła na udany rewanż. W Tokio prowadziła z Dunką już 6:4, 5:3, ale ostatecznie nie wygrała drugiej partii i cały mecz przegrała w trzech. W chińskim Wuhan Isia wyciągnęła błędy z tamtej klęski. Tym razem nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Nieco przestraszyła polskich kibiców w pierwszym secie, gdy przy prowadzeniu 4:0 oddała rywalce cztery kolejne gemy, ale na szczęście szybko wróciła do dobrej gry. Pierwszego seta wygrała przełamując Woźniacką w kluczowym momencie, a w drugim Radwańska poprawiła serwis i już dużo spokojniej zakończyła spotkanie.

Z kim Radwańska zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Wuhan? W czwartek czeka ją mecz z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.

Agnieszka Radwańska - Karolina Woźniacka 6:4, 6:2

KONIEC! Radwańska wzięła rewanż na Woźniackiej wygrywając 6:4, 6:2! W nagrodę w ćwierćfinale zagra z Rosjanką Kuznetsovą.

Trzy piłki meczowe dla Polki!

5:2 - Woźniacka wyrzuciła prosty forhend i Polka jest już bardzo blisko awansu i rewanżu na Dunce za przegraną w Tokio!

Brawo Isia! Nie pękła pod presję i doprowadziła do równowagi.

Dunka szybko wraca do gry? Ma dwa break-pointy...

4:2 - Jest przełamanie w ważnym momencie! Radwańska idealnie wyczuła chwilę słabości Woźniackiej!

Obroniła się Dunka. Równowaga.

Break-point dla Radwańskiej.

3:2 - Ale wreszcie i Polka poprawiła się z podaniem. Wreszcie nie musiała się męczyć, gdyż sam serwis wykonał robotę. Gem wygrany "na sucho"!

2:2 - Woźniacka za to serwuje całkiem całkiem, co pokazała w tym gemie, oddając Radwańskiej tylko jeden punkt.

2:1 - Ufff... Szczęśliwie Radwańska wygrała swoje podanie. Problem Polki kryje się dziś w pierwszym serwisie. Już w statystykach pierwszego seta widać niski procent trafionych serwisów. W drugiej partii mógł się jeszcze obniżyć. Do poprawki!

Teraz to Polka musiała się bronić i zrobiła to znakomitym forhendem po linii! Znowu równo.

Trzecia równowaga. Mądrze i dzielnie broni się Woźniacka.

Równowaga. Radwańska obroniła kolejną piłkę na przełamanie. Słabo teraz serwują obie panie.

1:1 - Woźniacka wyrzuciła forhend i mamy szybkie przełamanie powrotne! Uff... Dobrze, że Polka nie pozwoliła odjechać rywalce z wynikiem.

Teraz to Isia ma dwa break pointy!

0:1 - I skrót posłany w siatkę przesądził o przegraniu przez Radwańską swojego podania w otwierającym gemie drugiej partii. Liczymy na szybką poprawę!

Zaczyna się słabo - od dwóch piłek na przełamanie dla Dunki.

Tak wyglądała ostatnia piłka pierwszego seta, a już zaczął się drugi. Podaje Radwańska.

Przełamanie i koniec seta! Radwańska nie bez problemów triumfuje 6:4 i jest w lepszej pozycji przed drugą partią! Miała Isia szczęście, że w miarę szybko otrząsnęła się po przegraniu czterech gemów z rzędu i odpowiednio zareagowała.

Tutaj kapitalna akcja Radwańskiej z poprzedniego gema. CUDO!

5:4 - Dużo słabiej funkcjonuje pierwsze podanie Polki, ale najważniejsze, że przerwała serię Woźniackiej i nie pozwoliła jej na wygranie piątego kolejnego gema z rzędu. Teraz wystarczy przełamać Dunkę i koniec seta!

Znów 40:40,

Równowaga przy serwisie Radwańskiej...

Eh... Czasami właśnie tak to wygląda u pań.

4:4 - Zupełnie osłabła Radwańska - praktycznie wszystko, co odbije, wychodzi na aut. W tym gemie nawet nie była blisko zwycięstwa - przegrała do zera. A wydawało się, że ma tego seta w garści!

4:3 - Tragedia! Polka dwa razy z rzędu dała się przełamać i cała przewaga wypracowana na początku spotkania zniknęła! Chyba ta dłuższa przerwa w grze wybiła Isię z rytmu.

Robi się niebezpiecznie... Woźniacka znów z szansą na breaka.

4:2 - Choć przez chwilę Polka miała 30:15, to nie zdołała przełamać Woźniackiej, która wygląda znacznie lepiej po zabiegach medycznych.

Dunka wraca na kort i serwuje.

Będziemy mieli dłuższą przerwę w grze.

Woźniacka ma problemy ze zdrowiem. Chyba coś z kręgami szyjnymi. Poprosiła o pomoc fizjoterapeutki.

4:1 - Niestety tym razem się nie udało i Dunka ma pierwsze przełamanie na koncie i pierwszego gema. Oby nie zdążyła się odbudować w pierwszym secie.

Polka znów musi bronić break-pointa.

Isia niewzruszona. Na razie robi minimum, a to w zupełności wystarcza.

4:0 - Woźniacka chyba jeszcze zaspana po długim wyczekiwaniu na mecz. Nic jej nie wychodzi! I widać, że jest zmęczona napiętym terminarzem. Dała się przełamać do zera!

3:0 - Świetnie Radwańska! Pokazała, że jest w dobrej formie i jeszcze nie załamuje się w podbramkowych sytuacjach. Spokojnie robiła swoje, nie dała się przełamać i wysoko prowadzi.

I drugi też. Mamy równowagę.

Dwa break-pointy dla Dunki. Pierwszy obroniony przez Isię.

2:0 - Pięknie! Woźniacka przełamana za pierwszą próbą! Dunka fatalnie weszła w ten mecz.

1:0 - Pewny pierwszy gem w wykonaniu Polki. Oddała rywalce zaledwie jeden punkt. Oby tak dalej.

Zaczęły. Jako pierwsza serwuje Radwańska!

Tenisistki już są na korcie. Chwila rozgrzewki i zaczynamy!

Widać nie tylko nam dłużył się poprzedni mecz :)

Wreszcie koniec. Kvitova po trzygodzinnym boju pokonała Kerber i już niedługo Radwańska zacznie rozgrzewkę!

W trzeciem secie Kvitova prowadzi 5:3 więc być może już niedługo na kort wyjdą Radwańska i Woźniacka.

No i niestety Kvitova i Kerber będą grały trzeciego seta. Radwańska na pewno nie zagra przed 16. Bliżej 16:30, 17:00

Panie wyjdą na kort dopiero po zakończeniu pojedynku Kerber - Kvitova, w którym trwa walka na całego i prawdopodobnie czeka nas trzeci set. Jeszcze trochę poczekamy na występ Radwańskiej. Optymistyczny wariant rozpoczęcia spotkania to godz. 16:00.

Witamy w relacji na żywo z meczu turnieju WTA w Wuhan, w którym Agnieszka Radwańska zmierzy się z Karoliną Woźniacką. Jeśli Isia okaże się lepsza od Dunki polskiego pochodzenia, to zagra w ćwierćfinale imprezy. Zapowiadają się wielkie emocje! Bądźcie z nami!
False 2977 True 1 2016-09-28 14:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora