SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Mecz Polska - Dania przy zamkniętym dachu? Narodowy znów może mieć problemy

Mecz Polska - Dania przy zamkniętym dachu? Narodowy znów może mieć problemy

06.10.2016, godz. 13:54
Stadion Narodowy, Warszawa
Stadion Narodowy foto: Super Express

Sobotni mecz Polska - Dania w ramach eliminacji MŚ 2018 prawdopodobnie zostanie rozegrany przy zamkniętym dachu PGE Narodowego. W Warszawie ciągle pada deszcz, który w przeszłości potrafił już przeszkodzić naszym piłkarzom. Ostateczna decyzja należeć będzie do delegata FIFA.

W całej Polsce od kilku dni leje jak z cebra. Warszawa nie jest wyjątkiem. Stolica jest zalana do granic możliwości, więc szybko podjęto decyzję o zamknięciu dachu na PGE Narodowym. Dlaczego już teraz, skoro mecz Polska - Dania jest dopiero w sobotę? To tłumaczył rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. - W razie silnego wiatru lub opadów deszczu nie można operować dachem na stadionie - wyjawił.

Ta wada konstrukcyjna jest wytykana od lat. Szczególnie dała się we znaki, gdy spotkanie Polski z Anglią w el. MŚ 2014 musiało zostać rozegrane dzień później niż zakładano. Murawa była totalnie zrujnowana przez deszcz. Wszyscy chcą uniknąć powtórki z tej sytuacji, ale ostateczna decyzja należeć będzie do delegata FIFA, który przyjedzie do Warszawy w piątek. Jeśli on powie, że dach należy odsłonić, to tak musi być. Jednak wątpimy, że przy takiej pogodzie (prognozy na weekend też nie są dobre), delegat podejmie inną decyzję.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: