Sędzia piłkarski

Wielka afera

SKANDAL! Piłkarz ofiarą ataku podczas meczu. Został zabrany z boiska na noszach

2022-09-30 7:24

Takich scen nie chcemy oglądać na boiskach w żadnym z krajów! Bramkarz Universidad de Chile, Martin Parra został zaatakowany podczas ostatniego meczu. Piłkarz z urazem ucha został zwiedziony z boiska na noszach. Pucharowe spotkanie z lokalnymi rywalami zostało momentalnie przerwane. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna.

Chilijski bramkarz ogłuszony petardami, mecz został przerwany. Bramkarz Universidad de Chile, Martin Parra doznał urazu ucha i wraca już do zdrowia. W pobliżu piłkarza wybuchły petardy rzucone podczas meczu pucharowego przeciwko lokalnym rywalom Universidad Catolica.

Skandal. Petardy eksplodowały obok bramkarza. Zabrali go do szpitala

Kamery telewizyjne uchwyciły moment, w którym podczas meczu w Valparaiso trzy fajerwerki eksplodowały w pobliżu Parry. 22-latek upadł, trzymając się za uszy, zanim został zabrany na noszach i przewieziony do szpitala w Santiago.

Incydent miał miejsce bezpośrednio po tym, jak drużyna gospodarzy - Catolica w 4 minucie strzeliła gola w rewanżu ćwierćfinałowego spotkania o Puchar Chile. W tym momencie stan dwumeczu był remisowy 1-1. Sędzia natychmiast przerwał grę.

Universidad Catolica zostanie surowo ukarany?

"Jego stan jest stabilny, przebywa pod obserwacją. Jest bardzo zszokowany sytuacją, ale ważne jest to, że wraca do zdrowia" - powiedział o poszkodowanym podopiecznym trener Universidad de Chile Sebastian Miranda.

Jego klub zażądał, aby federacja piłkarska ukarała rywali „najsurowszą karą”, ponieważ pierwotnie mecz miał być rozgrywany bez kibiców z powodu kilku wcześniejszych podobnych incydentów.

Władze Catolica potępiły zachowanie własnych fanów. "Chcemy wyrazić naszą solidarność z… Martinem Parrą i jego rodziną. Mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będziemy z powrotem mieli go na boisku" - głosi komunikat Catolica.