SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Joshua pokonał Kliczkę! NOKAUT w 11. rundzie [WIDEO]

Joshua pokonał Kliczkę! NOKAUT w 11. rundzie [WIDEO]

30.04.2017, godz. 08:32
Joshua
foto: Twitter

Anthony Joshua przed 90 tysiącami fanów na Wembley znokautował Władimira Kliczkę w 11. rundzie. Pojedynek był pełen dramaturgii. Obaj bokserzy podnosili się z kolan. Każdy był liczony przez sędziego. Brytyjczyk jednak dopiął swego i nie dał szans Kliczce w przedostatniej rundzie. Zwyciężył w walce, której stawką były pasy IBF, WBA, IBO.

 

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund
False 3199 False 1 2017-04-29 19:00:00 True 35

Początek był spokojny. Walka odbywała się w dystansie i pięściarze czekali na błąd rywala. Sygnał do rozpoczęcia wojny dał Joshua. W 5. rundzie ruszył zdecydowanie na Kliczkę. Trafił go mocno i Ukrainiec wylądował na deskach. Sędzia rozpoczął liczenie, ale zawodnik wrócił do walki. Ta szarża kosztowała sporo sił Brytyjczyka i potem przeżywał trudne chwile. Słabiej bronił i wykorzystał to Kliczko. Odzyskawszy siły ukraiński bokser zaatakował rywala. Ten do narożnika zszedł zamroczony. W 6. rundzie to Joshua leżał. Ale też wstał. Przetrwał kryzys i ustabilizował swoje boksowanie. Walka znów zaczęła przypominać początkowe rundy.

Aż do 11. odsłony. Joshua zachwiał Kliczką i ten po raz drugi był liczony. Kontynuował walkę, ale nie był w stanie wrócić do swojej najlepszej dyspozycji. Wykorzystał to AJ. Posłał rywala na deski raz jeszcze. Kliczko znów się podniósł, pokazując wielkie męstwo i hart ducha. W końcu jednak Joshua zagonił przeciwnika do narożnika, zasypywał go wieloma ciosami i zmusił sędziego by przerwał pojedynek.

Dziewiętnasta walka Joshuy. Dziewiętnaste zwycięstwo. Dziewiętnaste przed czasem. Mistrz świata Anthony Joshua. Kliczko walczył do upadłego, ale lepszy okazał się Brytyjczyk. Razem gladiatorzy stoczyli historyczne widowisko.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: