SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Ewa Brodnicka mistrzynią świata! Wielki sukces Polki

Ewa Brodnicka mistrzynią świata! Wielki sukces Polki

14.05.2017, godz. 07:30
Ewa Brodnicka
foto: EAST NEWS

Polska bokserka, Ewa Brodnicka zdobyła pas mistrzyni świata federacji WBO w wersji tymczasowej. "Kleo" pokonała zawodniczkę z Bośni i Hercegowiny, Irmę Balijagić Adler i jako piąta Polka w historii została mistrzynią świata w boksie zawodowym. W Częstochowie Brodnicka wygrała po jednomyślnej decyzji sędziów.

Arbitrzy nie mieli wątpliwości. Wszyscy punktowali 100:90 na korzyść Ewy Brodnickiej, dokumentując jej przewagę w ringu. Polka od początku pojedynku była bardziej aktywna i trafiała częściej od rywalki z Bośni. Adler jakby zbyt pasywnie chciała rozwiązać ten pojedynek. Brodnicka kontrolowała go od pierwszej do ostatniej rundy i nawet szarża rywalki w kończącej odsłonie nie zaskoczyła popularnej "Kleo". Nie dała rozpędzić się rywalce i pewnie dokończyła zwycięski pojedynek.

Brodnicka zdobyła mistrzowski pas federacji WBO wagi super piórkowej w wersji tymczasowej. Jak zapowiada sama zawodniczka i jej promotor, celem jest walka o właściwy pas federacji. Po zwycięstwie nad Irmą Adler "Kleo" może z większą pewnością siebie patrzeć w przyszłość, gdzie pewnie czeka ją starcie z niemiecką pięściarką Ramoną Kuehnę, do której należy właściwy pas federacji WBO. Dopiero jego zdobycie w pełni usatysfakcjonuje Brodnicką.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: