Ekstraklasa. Pogoń Szczecin – Wisła Płock. Zapowiedź, kursy, typy

2019-08-25 23:00 Daw
Pogoń wygrała trzy ostatnie mecze z Wisłą Płock, w tym dwa w Szczecinie.
Autor: Press Focus Pogoń wygrała trzy ostatnie mecze z Wisłą Płock, w tym dwa w Szczecinie.

Po remisie Śląska z Lechią, Pogoń ma szansę objąć prowadzenie w tabeli PKO Ekstraklasy. Aby to uczynić, musi pokonać czerwoną latarnię ligi – Wisłę Płock. Mecz w poniedziałek, 26 sierpnia, godz. 18.

Wszystko przemawia za Pogonią, ale w takich przypadkach różnie bywa. Widzi to trener Kosta Runjaić. - Ich mecze, za wyjątkiem 0:4 w Poznaniu, były niezłe. Ponadto mają mecz mniej. Nie będę patrzył na tabelę, aby mnie nie zmyliła – powiedział. Patrząc na kursy bukmacherów i na tabelę, to fachowcy wciąż wysoko wyceniają wygraną Portowców.

W Płocku sytuacja jest trudna. Zespół zdobył zaledwie 2 bramki, choć trzeba pamiętać, że ma jeden mecz rozegrany mniej, ale z Legią. Przed Radosławem Sobolewskim trudne zadanie, ale jak sam przekonuje, „tylko kwestią czasu jest to, kiedy zespół zacznie wygrywać”.

SYTUACJA KADROWA
Trener Pogoni będzie mógł wystawić Ikrea Guarrotxenę, który otrzymał już specjalną maskę, która ma chronić złamaną kość jarzmową. Nie zagrają kontuzjowani Kamil Drygas, Adam Frączczak, Mariusz Malec i Benedikt Zech. W Wiśle nie mogą wystąpić leczący urazy Jarosław Fojut, Piotr Tomasik i Karol Angielski. Zaległości treningowe ma natomiast Hubert Adamczyk.

FAKTY I STATYSTYKI
⇒ W 4 ostatnich meczach Pogoni nie było więcej niż 2 gole
⇒ Wisła Płock przegrała trzy ostatnie mecze
⇒ Pogoń wygrała oba mecze u siebie
⇒ Pogoń nie straciła bramki u siebie
⇒ Wisła Płock przegrała oba mecze wyjazdowe w tym sezonie
⇒ Wisła Płock nie zdobyła bramki na wyjeździe w tym sezonie
⇒ Wisła Płock ostatni raz w Szczecinie wygrała w 2007 roku
⇒ Pogoń wygrała dwa ostatnie mecze u siebie z Wisłą Płock

PRZYPUSZCZALNE SKŁADY
Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Łasicki, Nunes – Podstawski – Kowalczyk, Kożulj, Listkowski, Hostikka – Buksa.
Wisła Płock: Dahne – Rzeźniczak, Uryga, Marcjanik, Michalski – Furman, Rasak – Ricardinho, Szwoch, Merebaszwili – Zawada.

NASZ TYP
Wygrana Pogoni

KURSY
TOTALbet – 1.77
ETOTO – 1.74