Eliminacje Ligi Europy. Wtorkowe mecze. Kursy, typy, zapowiedzi

2019-08-13 9:43 Daw
Rok temu Dudelange wyeliminowało Legię, a potem rywalizowało w fazie grupowej m.in. z Betisem Sevilla.
Autor: Press Focus Rok temu Dudelange wyeliminowało Legię, a potem rywalizowało w fazie grupowej m.in. z Betisem Sevilla.

Na wtorek, 13 sierpnia, zaplanowano trzy mecze rewanżowe 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Zagrają: Nomme Kalju – Dudelange, Linfield – Sutjeska i Dundalk – Slovan Bratysława.

NOMME KALJU – DUDELANGE (godz. 18:00, pierwszy mecz 1:3)
Mistrzowie Luksemburga nie przegrali jeszcze meczu w tym sezonie europejskich pucharów. Odpadli z rywalizacji o Ligę Mistrzów w 1. rundzie, po dwóch remisach z Vallettą (1:1 i 2:2). Żeby znaleźć ostatnią porażkę Dudelange w oficjalnym meczu trzeba cofnąć się aż do 29 listopada 2018 roku. Wtedy, w fazie grupowej Ligi Europy, Dudelange przegrało z AC Milan (2:5).
Nomme Kalju zdołało przejść 1. rundę kwalifikacji do Champions League (2:1 i 0:1 ze Szkendiją Tetovo), ale w drugiej zostało rozbite przez Celtic (0:5 i 0:2). Przegrało u siebie oba dotychczasowe pucharowe spotkania (0:1 ze Szkendiją i 0:2 z Celtikiem).

NASZA PROPOZYCJA
Obie drużyny strzelą gola – TAK

KURSY
TOTALbet – 1.57
LVBET – 1.56

LINFIELD - FK SUTJESKA NIKSIĆ (godz. 20:45, pierwszy mecz 2:1)
Czarnogórcy w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wyeliminowali po rzutach karnych Slovana Bratysława (dwa razy było 1:1), w kolejnej nie mieli szans z APOEL-em, dwukrotnie przegrywając (0:1 i 0:3).
Klub z Belfastu opadł w 1. rundzie kwalifikacji do Champions League z Rosenborgiem Trondheim (0:2 i 0:4), w Lidze Europy poradził sobie z HB Torshavn (2:2 i 1:0).
Wygrana Linfield na wyjeździe była niespodzianką. Prowadzenie Czarnogórcom dał Damir Kojasević, ale potem dwoma golami odpowiedział Kirk Millar. W meczach poprzedzających rewanż Irlandczycy pokonali (3:1) w lidze zespół Institute FC, a Sutjeska zremisował bezbramkowo z Zetą Golubovci.

NASZA PROPOZYCJA
Ponad 2,5 gola

KURSY
TOTALbet – 1.77
forBET – 1.75

KURSY NA AWANS
Linfield – 1.28 (TOTALbet), Sutjeska – 3.30 (TOTALbet)
Linfield – 1.20 (STS), Sutjeska – 4.13 (STS)

DUNDALK FC – SLOVAN BRATYSŁAWA (godz. 21:00, pierwszy mecz 0:1)
Slovan zawiódł w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, odpadając po rzutach karnych z Sutjeską Niksić (oba mecze 1:1). Na tyle wstrząsnęło to drużyną, że Słowacy wygrali od tamtej pory wszystkie spotkania, 7 z rzędu, w tym pierwsze z Dundalk (1:0). Wygrana powinna być wyższa, gola strzelił David Holman, w przeszłości zawodnik Lecha Poznań.
Dundalk dotychczasowe dwa mecze w europejskich pucharach grał na Oriel Park, swoim stadionie, rewanż ze Slovanem zostanie rozegrany na Tallaght Stadium. Na Oriel Park nie przegrał ani z Rygą FC, ani z Karabachem Agdam, remisy odpowiednio 0:0 i 1:1.
W miniony weekend obie drużyny rozegrały mecze. Dundalk wygrał na wyjeździe z drugoligowym Cobh Ramblers FC (1:0), w 1/16 finału Pucharu Irlandii. Natomiast Slovan wysoko (4:0) pokonał Zlate Moravce.

NASZA PROPOZYCJA
Slovan: remis - nie ma zakładu

KURSY
TOTALbet – 1.57
ETOTO – 1.57