Piłka ręczna. Hit w Superlidze. Vive – Górnik. Kursy, typy

2019-09-11 11:46 PK
Krzysztof Lijewski będzie rywalizował z bratem, Marcinem, który jest trenerem Górnika.
Autor: Press Focus Krzysztof Lijewski będzie rywalizował z bratem, Marcinem, który jest trenerem Górnika.

W środę, 11 września, o godzinie 18:00, dojdzie do meczu na szczycie PGNiG Superligi. Vive Targi Kielce podejmą Górnika Zabrze. Obie drużyny mają na początku sezonu komplet wygranych.

Vive Targi Kielce oraz Górnik Zabrze rozpoczęły nowy sezon PGNiG Superligi od dwóch wygranych. Mistrzowie Polski pewnie wygrywali z Pogonią Szczecin (30:21) oraz Stalą Mielec (33:20). Zabrzanie mają zaś w pamięci wyrównaną rywalizację z Azotami Tarnów (23:22) oraz pokonanie 37:31 Gwardii Opole. Faworytem będą szczypiorniści z Kielc, którzy w poprzednich rozgrywkach wygrywali mecz za meczem, a przy tym doskonale radzili sobie w rozgrywkach europejskich.

Obie drużyny nie mają problemów kadrowych. W Kielcach jest wręcz kłopot bogactwa, gdyż trener Tałant Dujszebajew musi zrezygnować z jednego z zawodników spoza Unii Europejskiej. W rywalizacji z Górnikiem nie zagra Branko Vujović. Do dyspozycji szkoleniowca będzie za to lewy rozgrywający Uładzisłau Kulesz z Białorusi.

Górnik na pewno zalicza się do jednej z lepszych drużyn w naszej lidze, tym bardziej po zmianie trenera. Ekipa z Zabrza może być w tym sezonie bardzo niebezpieczna dla swoich rywali. Dla mojego brata przejęcie tej drużyny to na pewno duży przeskok - uważa Krzysztof Lijewski, gracz kieleckiej drużyny, dla którego rywalizacja w środę będzie braterska, bo trenerem Górnika jest jego brat, Marcin.

Vive jest drugie w tabeli, a Górnik zajmuje czwarte miejsce. Obie drużyny mają do tej pory po sześć punktów. Spotkanie rozpocznie się w środę o godzinie 18:00 na hali w Kielcach.

W 23 ostatnich spotkaniach, 22 razy lepsze było Vive. Górnik wygrał tylko raz, w 2012 roku (30:26).

OSTATNIE MECZE
Vive: Stal Mielec (33:20), Pogoń Szczecin (30:21)
Górnik: Azoty Tarnów (23:22), Gwardia Opole (37:31)

NASZ TYP
Ponad 59,5 gola

KURSY
TOTALbet - 1,90 (ponad 59,5 gola)
Fortuna - 1,89 (ponad 59,5 gola)