Tenis. Iga Świątek – Anett Kontaveit. Zapowiedź, kursy, typy

2019-08-14 12:44 PK
Iga Świątek awansowała na 55. miejsce rankingu WTA
Autor: Press Focus Iga Świątek awansowała na 55. miejsce rankingu WTA

Iga Świątek ma za sobą intensywne kwalifikacje do zawodów w Cincinnati. Polka w każdym meczu musiała walczyć w trzech setach, ale w pierwszej rundzie głównej drabinki doskonale poradziła sobie z Caroline Garcią (2:0). Osiemnastolatka w ostatnich pięciu meczach, przegrała zaledwie raz i mowa tu o porażce z nową liderką światowego rankingu, Naomi Osaką. Warszawianka wskoczyła zaś na na 55. lokatę.

Iga w środę (14 sierpnia, godz. 18:30) rozegra mecz, który będzie dla niej trudną rywalizacją. Polka zmierzy się w 1/16 finału turnieju w USA z 20. w światowym rankingu Anett Kontaveit. Estonka ma za sobą trzy wygrane w pięciu ostatnich spotkaniach. Wygrywała m.in. z wyżej notowaną Angelique Kerber (już w Cincinnati, 2:0) czy Marią Szarapową, która nie znajduje się wysoko w rankingu, lecz wciąż jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych zawodniczek na świecie.

Dla obu zawodniczek będzie to pierwsze w karierze bezpośrednie spotkanie. Polka ma za sobą więcej meczów w trakcie ostatniego miesiące, gdyż Cincinnati to dla niej trzeci turniej od Wimbledonu i rozegrała już łącznie dziesięć meczów. W tym czasie Estonka czterokrotnie wybiegała na kort. Powinno być to dość wyrównane spotkanie, choć Świątek nie będzie jego faworytką.

OSTATNIE MECZE
I. Świątek: C. Garcia (2:0), Y. Wang (2:1), K. Kozłowa (2:1), N. Osaka (0:2), C. Wozniacki (2:1)
A. Kontaveit: A. Kerber (2:0), Ka. Pliskova (0:2), C. Suarez Navarro (1:0, krecz), M. Szarapowa (2:1), K. Muchova (0:2)

NASZE TYPY
Wygrana Kontaveit

KURSY
TOTALbet: 1,85 (wygrana Kontaveit)
STS - 1,75 (wygrana Kontaveit)