Alessandro Zanardi znów na intensywnej terapii. Pogorszenie stanu zdrowia mistrza paraolimpiady

2020-07-25 11:36 Dariusz Chrabałowski
Alex Zanardi
Autor: East News Alex Zanardi

Trzy dni po opuszczeniu szpitala w Sienie Alessandro Zanardi (53 l.) znowu trafił na oddział intensywnej terapii. Tym razem w Mediolanie.

Na początku tego tygodnia były kierowca Formuły przetransportowany został do ośrodka rehabilitacji w Costa Masnaga nad jeziorem Como. Niestety, nastąpiło pogorszenie jego stanu zdrowia.
"Wobec niestabilności stanu klinicznego pacjenta Alexa Zanardiego (...) podjęta została decyzja przeniesienia go na oddział intensywnej terapii szpitala San Raffaele w Mediolanie" - głosi komunikat lekarski.
Były uczestnik Formuły 1 i innych wyścigów samochodowych, a po amputacji nóg 4-krotny mistrz igrzysk paraolimpijskich, uległ wypadkowi na rowerze ręcznym (handbike'u) 19 czerwca, w pobliżu Sieny. Zderzył się z przyczepą ciężarówki doznając licznych obrażeń i złamań kości twarzy. Wprowadzono go w stan sztucznej śpiączki, przeprowadzono trzy zabiegi operacyjne, a jego stan przez długi czas był bardzo ciężki.
Przed kilkoma dniami zakończono tzw. analgosedację czyli podawanie leków nasennych i przeciwbólowych. Przy zwolnieniu go ze szpitala w Sienie nie podano jednak, czy pacjent wybudził się ze śpiączki farmakologicznej. Wygląda teraz na to, że optymizm był przedwczesny.

21/07/2020   Alex Zanardi przeniesiony ze szpitala do innego ośrodka. Zajmą się nim neurolodzyhttps://sport.se.pl/kolarstwo/alex-zanardi-przeniesiony-ze-szpitala-do-innego-osrodka-zajma-sie-nim-neurolodzy-aa-q73q-52Ly-6hc2.html?preview=EhuPQ4UDp9OHfFpxtxzejbZQVpwKDiWCCcnhTmBcBNM%3D

6/072020  Alex Zanardi operowany po raz trzeci. Były kierowca F1 pozostaje w śpiączcehttps://sport.se.pl/kolarstwo/alex-zanardi-operowany-po-raz-trzeci-byly-kierowca-f1-pozostaje-w-spiaczce-aa-6x4a-JMHZ-HNkk.html?preview=CWlRKDEEoinkXu3r8hG3lbZQVpwKDiWCCcnhTmBcBNM%3D

Najnowsze