EPO wykryto u byłego mistrza świata. Dwaj polscy kolarze zawieszeni w startach

2021-04-21 23:08
Adrian Tekliński
Autor: East News Adrian Tekliński

Po raz pierwszy w Polsce wykryto w organizmie sportowców erytropoetynę (EPO). Przypadek dotyczy dwóch kolarzy. Jeden z nich był cztery lata temu mistrzem świata. Kontrole przeprowadzono w ubiegłym roku.

Jak dowiedział się portal Sportowe Fakty - chodzi tutaj o kolarza górskiego Jarosława Wołosiuka oraz torowca Adrian Teklińskiego. Obu im grozi 4-letnie zawieszenie w startach.31-letni Tekliński nie jest obecnie członkiem kadry narodowej. Planował zakończyć karierę po ubiegłorocznym sezonie. W przeszłości odnosił jednak cenne sukcesy. W poolimpijskim sezonie 2017 zwyciężył w mistrzostwach świata w wyścigu scratch (konkurencji olimpijskiej). W mistrzostwach Europy zdobył srebro (2016) i brąz (2015).

- Potwierdzamy, że wobec obu zawodników trwają postępowania o naruszenie przepisów antydopingowych. Obaj zawodnicy są tymczasowo zawieszeni. Grozi im kara 4 lat dyskwalifikacji - powiedział dyrektor agencji antydopingowej POLADA Michał Rynkowski na pytanie Sportowych Faktów. - Zawodnicy nie wnieśli o przebadanie próbki B.Próbki antydopingowe od Adriana Teklińskiego pobrane zostały poza zawodami. Od Jarosława Wołosiuka - podczas mistrzostw kraju MTB w Mrągowie, w sierpniu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze