Katarzyna Niewiadoma – szosa, wyscig ze startu wspólnego - Kolarstwo

Autor: Andrzej Lange/Super Express

Katarzyna Niewiadoma kończy sezon. Upadła na mokrej trasie

2021-10-04 16:04

Tydzień wcześniej wywalczyła pierwszy w historii polskiego kolarstwa szosowego seniorek medal mistrzostw świata. W miniony weekend Katarzyna Niewiadoma (27 l.) musiała powiedzieć „stop” ściganiu się w roku 2021. Zaliczyła upadek w wyścigu Paryż – Roubaix, po którym trafiła do szpitala. Na szczęście bez poważniejszego urazu.

Mająca bardzo długa tradycję impreza na trasie Paryż - Roubaix słynie z odcinków po „kocich łbach”, które czynią ją kompletnie odmienną od innych i bardzo wyczerpującą. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano wyścig dla kobiet (116,4 km). Pogoda w weekend nie była łaskawa. Rywalizacja pań odbyła się w sobotę na mokrej nawierzchni, chociaż jeszcze nie było tyle błota, z którym dzień później zmagali się mężczyźni. Na 17 odcinkach przebiegających po wybojach mnożyły się jednak kraksy i upadki.

Na jednym z nich ucierpiała Katarzyna Niewiadoma (grupa Canyon - SRAM). Nie ukończyła trasy. Jak stwierdziła na Instagramie – nie dojechała do „kocich łbów”.

„Upadłam po 30 km, więc nie miałem okazji jeździć po tych kultowych brukach! Czuję, że przegapiłam dziś fajną imprezę (...) Wylądowałam w szpitalu bez większych problemów, poza zranionym kolanem. Sezon 2021 dla mnie oficjalnie się skończył!” - poinformowała swoich fanów.

Na trasie do Roubaix ucierpiała także Holenderka Annemiek van Vleuten (39 l.). Złota i srebrna medalistka igrzysk w Tokio oraz liderka światowego rankingu UCI złamała w dwóch miejscach kość łonową. Wyścig wygrała Brytyjka Elizabeth Deignan.