Rafał Majka - Michał Kwiatkowski

i

Autor: EASTNEWS, FORUM

Najsłynniejszy wyścig świata

Kwiatkowski i Majka pojadą w Tour de France. W Wielkiej Pętli mają zadania specjalne

2023-06-26 22:06

Już w sobotę w Bilbao rusza 110. edycja Tour de France. Na starcie zabraknie między innymi triumfatora Giro d’Italia, Słoweńca Primoża Roglicia. Wśród faworytów Wielkiej Pętli będzie za to jego rodak, Tadej Pogačar. Walczącemu o trzeci triumf w tej imprezie pomagać będzie jeden z Polaków, jakich zobaczymy na trasie TdF.

Dla Rafała Majki, członka grupy UAE Team Emirates, będzie to ósmy start w tej imprezie. Medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w klasyfikacji generalnej najwyżej był w 2018 - na 19. pozycji, ale jego największe sukcesy to trzy wygrane etapy oraz dwukrotne (2014 i 2016) zwycięstwo w klasyfikacji górskiej. Teraz zadaniem numer 1 będzie praca na rzecz lidera grupy, wspomnianego Pogačara. Dwukrotny (2020, 2021) triumfator wyścigu będzie walczył o trzecie zwycięstwo z najlepszym przed rokiem Duńczykiem Jonasem Vingegaardem (Jumbo-Visma).

Prócz Majki, na szosach Wielkiej Pętli zobaczymy także indywidualnego mistrza świata sprzed dziewięciu lat, Michała Kwiatkowskiego. Dla zawodnika Ineos-Grenadiers będzie to dziewiąty start w TdF. Najlepiej spisał się w debiucie 10 lat temu, kiedy uplasował się na 11. miejscu. Jego zespół największe nadzieje wiązać będzie z Kolumbijczykiem Eganem Bernalem, zwycięzcą wyścigu z 2019 roku, który jednak później zmagał się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.

Sonda
Planujesz oglądać Tour de France 2023?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze