Nie żyje 20-letni kolarz! Zmarł w trakcie wyścigu

2020-07-04 22:33 Marcin Ciechański
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

Do ogromnej tragedii doszło w Belgii. Podczas sobotniego wyścigu Wortegem-Petegem zmarł Niels De Vriendt z grupy VDM-Van Durm-Michiels-Trawobo. Belgijski kolarz miał 20 lat.

Wyścig Wortegem-Petegem był pierwszą kolarską imprezą po przerwie wywołanej przez pandemię koronawirusa. Niels De Vriendt, reprezentujący VDM-Van Durm-Michiels-Trawobo, stracił przytomność po przejechaniu trzynastu kilometrów. Chociaż błyskawicznie podjęto akcję reanimacyjną, która trwała czterdzieści minut, nie udało się go uratować. Jak poinformowano, przyczyną zgonu była niewydolność serca.

Samochód POTRĄCIŁ znanego kolarza. Trafił do szpitala

"Jesteśmy w głębokiej żałobie. Wiadomość o śmierci naszego młodego i obiecującego kolarza Nielsa De Vriendta bardzo nas poruszyła. Podczas wyścigu Wortegem-Petegem zmarł z powodu niewydolności serca. Służby medyczne robiły, co mogły, aby go uratować. Cała drużyna VDM-Van Durm-Michiels-Trawobo życzy rodzinie, kolarzom i przyjaciołom Nielsa, wielu sił. Spoczywaj w pokoju, Niels. Będziemy tęsknić" - napisała ekipa VDM-Van Durm-Michiels-Trawobo w mediach społecznościowych.

Najnowsze