Samochód POTRĄCIŁ znanego kolarza, który trafił do szpitala. Plany gwiazdy legły w gruzach

2020-07-04 7:37 Damian Okła
Nairo Quintana
Autor: East News Nairo Quintana

W normalnych okolicznościach sezon kolarski trwałby w najlepsze i zawodnicy przygotowaliby się do startu w Tour de France. Na pierwsze wyścigi nadal musimy jeszcze czekać, a kolarze muszą szlifować formę w nieco inny sposób niż dotychczas. Niestety jeden z treningów Nairo Quintany zakończył się fatalnie. Kolumbijczyk został potrącony przez samochód i odniósł obrażenia, które mogą spowodować dłuższą przerwę.

Nairo Quintana to obecnie jeden z najlepszych zawodników, jakich możemy oglądać w światowym peletonie. Reprezentant Kolumbii ma na swoim koncie kilka ważnych triumfów, jak chociażby zwycięstwo w Giro d'Italia, czy Vuelta Espana. Tour de France natomiast dwukrotnie kończył na drugim miejscu. Znany jest ze świetnej jazdy w górach.

Pożar ZDEWASTOWAŁ plany Stali Gorzów! Poważna awaria przerwała mecz Stal - Włókniarz

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kolumbijczyk kolejne sukcesy chciał odnosić w skróconym przez koronawirusa sezonie. Od początku wybuchu pandemii przebywał w swojej ojczyźnie, ale w jego plany zakładały, że w połowie lipca wróci do Europy, gdzie zacząłby rywalizację. Niestety wszelkie założenia na najbliższa przyszłość Quintanta musiał zweryfikować. Wszystko przez pechowe zdarzenie na treningu.

Najlepszy strzelec ligi UTOPIŁ SIĘ po wypadku na jachcie. TRAGICZNA śmierć 40-latka

Jak poinformowała francuska grupa Arkea-Samsic, w której jeździ Kolumbijczyk, kolarz podczas treningu został potrącony przez samochód. Kierowca auta w nieodpowiedni sposób wykonywał manewr i uderzył w Quintanę. Zawodnik został uderzony w taki sposób, że niezbędne było przewiezienie go do szpitala. Najbardziej ucierpiało kolano zawodnika i niewykluczone, że będzie musiał przejść zabieg.

Najnowsze