Mateusz Rudyk

Autor: EastNews Mateusz Rudyk - historyczny medalista mistrzostw świata z Polski

Ogromny sukces polskiego kolarza. Mateusz Rudyk z Pucharem Świata!

2019-12-15 12:53

Mateusz Rudyk znowu zadziwił i widać, że jest już w olimpijskiej formie. Polski kolarz torowy wygrał drugie z rzędu zawody o Puchar Świata. Tym samym wywalczył cenne trofeum.

Zawodnik Stali Grudziądz okazał się najlepszy w sprincie w australijskim Brisbane. Polak kilka dni temu wygrał podobne zawody w nowozelandzkim Cambridge. W finale w Brisbane Rudyk pokonał 2:0 srebrnego medalistę olimpijskiego z Rio De Janeiro w sprincie drużynowym, Sama Webstera z Nowej Zelandii. Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały jeszcze zawody w kanadyjskim Milton pod koniec stycznia, ale przewaga Polaka nad drugim Holendrem Harrie Lavreysenem jest bezpieczna i wynosi 600 punktów. Jest to największy sukces w karierze młodego polskiego kolarza.

Rudyk ma już też na koncie brązowe medale ME i MŚ w sprincie. W kwalifikacjach w Nowej Zelandii odnotował najlepszy czas będący rekordem Polski (9,428 s). W 1/8 finału wygrał z Brytyjczykiem Carlinem, w ćwierćfinale z jego rodakiem Trumanem, w półfinale z Surinamczykiem En Fa.