Potworny wypadek wielkiego mistrza. Zderzył się z autobusem i trafił do szpitala. Zdjęcia przerażają

2022-01-24 20:51
Egan Bernal
Autor: East News

Kolarze przyzwyczajeni są do niebezpieczeństw, jakie czekają na nich na trasach wyścigów. Ta dyscyplina sportu ma to do siebie, że zawodnicy nie mają możliwości trenować wyłącznie w odosobnieniu, a muszą korzystać z drug publicznych. Niejednokrotnie kończyło się to fatalnie. Niestety dramatycznego wypadku nie uniknął Egan Bernal, zwycięzca Tour de France.

Kolarstwo to sport dla odważnych osób. Zawodnicy nierzadko pędzą z zawrotną prędkością na dwóch kółkach i wielu może zastanawiać się, jak osiągać takie prędkości na rowerze. Niesie to za sobą spore ryzyko i niestety kolarze przekonują się o tym bardzo boleśnie. Kontuzje w ich fachu to chleb powszedni. Nie brakuje również bardzo poważnych wypadków.

Istotne informacje w sprawie zdrowia Kamila Stocha. Lekarz nie owijał w bawełnę, na to zwrócił uwagę

Potworny wypadek mistrza. Zderzył się z autobusem

Fani kolarstwa mogli mocno zaniepokoić się po doniesieniach o dramatycznych chwilach Egana Bernala. Reprezentant Kolumbii to utytułowany zawodnik, który w swoim dorobku ma zwycięstwa w dwóch największych wyścigach kolarskich. W 2019 roku wygrał w Tour de France, natomiast w ubiegłym roku okazał się najszybszy na trasie Giro d'Italia.

Sonda
Czy nosisz kask jeżdżąc na rowerze/nartach/hulajnodze itp?

W tym roku również należałby do faworytów największych tourów, ale wiele wskazuje na to, że Bernala czeka długa przerwa. Wszystko za sprawą potwornego wypadku, do jakiego doszło na poniedziałkowym treningu. Bernal z dużą prędkością wjechał w tył autobusu. Na powyższym zdjęciu widać wgniecenie w autokarze, co świadczy o dużej sile zderzenia.

Kolumbijczyk stracił przytomność, a następnie został przetransportowany do szpitala. Placówka wydała komunikat w sprawie kolarza i wylicza długą listę urazów. Dotyczą one odcinka szyjno-piersiowego kręgosłupa, klatki piersiowej, mięśni szkieletowych i kończyn dolnych. Bernal trafi na stół operacyjny i na razie nie wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić do ścigania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze