Kamil Stoch

i

Autor: Matthias Schrader/AP/East News

Istotne informacje w sprawie zdrowia Kamila Stocha. Lekarz nie owijał w bawełnę, na to zwrócił uwagę

2022-01-24 16:59

Przez pewien moment kibice skoków narciarskich w Polsce przeżywali bardzo trudne chwile. Gdy okazało się, że przed konkursami w Zakopanem Kamil Stoch doznał kontuzji stawu skokowego, istniało zagrożenie, że może nie wystąpić na igrzyskach olimpijskich. Sytuacja poprawia się z dnia na dzień, a lekarz kadry przekazał właśnie istotne informacje w sprawie mistrza z Zębu. Co ze zdrowiem Kamila Stocha?

Pech w ostatnich tygodniach nie omijał polskiej kadry skoczków narciarskich. Żelazna trójka, a więc Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zmagali się (albo nadal zmagają się z problemami), które mogą wpłynąć na ich postawę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. W pewnym momencie najniebezpieczniej wyglądała sytuacja skoczka z Zębu.

Apoloniusz Tajner zdradził, czy Piotr Żyła wyrobi się na igrzyska. Jasna deklaracja prezesa PZN

Stoch wrócił do skakania. Lekarz kadry zabrał głos

Trzykrotny mistrz olimpijski na parę dni przed zawodami Pucharu Świata w Zakopanem na rozgrzewce doznał kontuzji stawu skokowego. Początkowo docierały do nas informacje, że uraz nie jest aż tak poważny, ale szybko okazało się, ze istnieje realne zagrożenie występu na igrzyskach. Na szczęście najgorszy scenariusz się nie sprawdził.

Rywale polskich skoczków już tego nie ukrywają. Wyłożyli karty na stół, gwiazdy ruszą po medale

Stoch co prawda musiał odpuścić zawody na Wielkiej Krokwi oraz w ostatni weekend w Titisee-Neustadt, ale co najważniejsze, wrócił już do skakania. W niedzielę brał udział w treningu. Istotnym było, jak pierwsze próby wytrzyma kontuzjowana kostka. Doktor Aleksander Winiarski w rozmowie z Interią.pl zdradził, jak przedstawia się sytuacja.

Zobacz w poniższej galerii, jak mieszka Kamil Stoch

Sonda
Czy Kamil Stoch sięgnie po czwarte złoto olimpijskie?

Istotne informacje o zdrowiu Stocha. Kluczowa sprawa

- Rozmawiałem potem z fizjoterapeutą i trenerem Doleżalem. Nie pytałem o to jak daleko skakał Kamil, ale jak to zniosła wyleczona noga. Wygląda na to, że dobrze, choć wstrzymałbym się z ogłaszaniem, że Stoch jest już w 100 procentach zdrowy - powiedział Winiarski. Zdradził również, jak przedstawia się sytuacja Dawida Kubackiego.

Mistrz świata przez ostatnie dni przebywał na izolacji. - Co do Dawida, zakażenie nie pozostawiło śladów. Chorował bez objawów. Trenuje normalnie. Razem z Kamilem, Stefanem Hulą i Pawłem Wąskiem pojadą na zawody do Willingen, a następnego dnia do Pekinu - wyjawił lekarz kadry skoczków.

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze