Apoloniusz Tajner zdradził, czy Piotr Żyła wyrobi się na igrzyska. Jasna deklaracja prezesa PZN

2022-01-24 15:08
Apoloniusz Tajner, Piotr Żyła
Autor: Cyfra Sport/Instagram/Piotr Żyła Apoloniusz Tajner, Piotr Żyła

Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie jest już wybrany, ale pech nie opuszcza skoczków. Co prawda Dawid Kubacki i Kamil Stoch wrócili w niedzielę (23 stycznia) do treningów, jednak wciąż niepewny jest los Piotra Żyły. Mistrz świata z Oberstdorfu przebywa na kwarantannie, a wylot do Chin jest dość skomplikowany. Kibice zastanawiają się, czy „Wiewiór” wyrobi się na najważniejszą imprezę czterolecia. Głos w tej sprawie postanowił zabrać prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Polscy skoczkowie w obecnym sezonie zawodzą, a na igrzyska udadzą się w atmosferze kryzysu. Na papierze z pewnością nie będą faworytami do medali, ale kibice wierzą, że treningi i odpoczynek od rywalizacji wpłyną na poprawę formy ich ulubieńców. Dużą niewiadomą jest m.in. forma Kamila Stocha, który nie skakał w zawodach od 3 stycznia, a w ostatnich dniach zmagał się z urazem stawu skokowego. Zawsze nieobliczalny jest Piotr Żyła, a sytuacja związana z jego wyjazdem na igrzyska idealnie pasuje do charakteru „Wiewióra”. Losy wyjazdu 35-latka do Pekinu ważą się do ostatnich chwil, bowiem pozostała część reprezentacji uda się do stolicy Chin bezpośrednio po Pucharze Świata w Willingen, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend. Na razie powołania na te zawody nie otrzymał Żyła, ale Apoloniusz Tajner uspokoił zmartwionych kibiców.

Partnerka Piotra Żyły szczerze o dzieciach. Marcelina Ziętek nie ma wątpliwości, chciałaby to zrobić w przyszłości

Piotr Żyła od dłuższego czasu jest w związku z piękną Marceliną Ziętek. W galerii poniżej dowiesz się więcej o ich relacji:

Tajner zdradził kulisy wyjazdu Żyły na igrzyska

Okazuje się, że już w poniedziałek jeden z liderów kadry przejdzie pierwszy z wymaganych testów. Prezes PZN zdradził w programie „Polskie Skocznie”, że nieoficjalne badania wykazały już negatywny wynik, a sztab szkoleniowy nie martwi się kolejnymi testami. Jak ustalił w Titisee-Neustadt Adam Małysz, wciąż możliwy jest wyjazd Żyły na PŚ w Willingen! Warunkiem są dwa negatywne wyniki testów, a te skoczek ma przejść w poniedziałek i we wtorek. Jeśli FIS dopuści go do startu, sprawa wyjazdu na igrzyska stanie się znacznie prostsza.

Niesamowita zapowiedź legendy ws. skoczków przed IO Pekin 2022. Wieszczy olbrzymi sukces

- Na igrzyska zdąży. Być może zdąży też na Willingen. Wszystko wskazuje na to, że jest negatywny. Nieoficjalnie już to wiemy, natomiast czekamy na oficjalne potwierdzenie. Mimo dwóch negatywnych wyników, FIS może nie zgodzić się na jego start, bowiem wymagane jest 14 dni [od pozytywnego testu – przyp.red.]. Jego wyjazd na igrzyska olimpijskie w tym wypadku byłby już niezagrożony – przyznał Tajner na antenie Polsatu Sport. W razie problemów z wyjazdem do Willingen przygotowany jest też plan B.

- Istnieje opcja, że Piotrek doleci do Pekinu na konkursy na dużej skoczni – zdradził prezes PZN. Wówczas skoczek miałby wylecieć z Polski 2 lutego, a na pokładzie samolotu towarzyszyłby prezydentowi, Andrzejowi Dudzie, i właśnie Tajnerowi. Przypomnijmy, że reprezentacja skoczków wyleci do Pekinu po zawodach PŚ w Willingen. Polacy udadzą się do Frankfurtu, skąd 31 stycznia samolot zabierze ich do Chin.

Sonda
Ile medali zdobędą polscy sportowcy w zimowych igrzyskach olimpijskich Pekin 2022?
Apoloniusz Tajner: Mamy najnowocześniejszy kompleks skoczni na świecie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze