Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022

i

Autor: AP PHOTO/DITA ALANGKARA Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022

Przerażające zachowanie rosyjskich paraolimpijczyków w Pekinie. Mieli grozić ukraińskim rywalom, prawda wyszła na jaw

2022-03-05 8:09

Na jaw wyszły porażające fakty w sprawie Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. Jak powiedział jeden z brytyjskich paraolimpijczyków Richard Whitehead, był on świadkiem niepokojącego zachowania Rosjan względem sportowców z Ukrainy. Jak przyznał w rozmowie z "Good Morning Britain", sportowcy, którzy zostali wykluczeni, zaczęli grozić rywalom poprzez wiadomości na mediach społecznościowych. Bolesna prawda wyszła na jaw.

Reprezentacja Rosji i Białorusi zostały usunięte z występów na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie. Wykluczenie Rosyjskich sportowców miało spotkać się przez nich z dość niepokojącą reakcją, o której opowiedział członek brytyjskiej reprezentacji, Richard Whitehead. Sportowiec wziął udział w programie "Good Morning Britain", w którym powiedział o groźbach, które rosyjscy sportowcy stosowali względem swoich ukraińskich rywali. Aż ciężko w to uwierzyć.

Rosja ma chytry plan aby wrócić do światowych rozgrywek piłkarskich. Mogą odejść z UEFA, media wszystko wyjawiły

Skandaliczne zachowanie rosyjskich paraolimpijczyków. Brytyjczyk o wszystkim opowiedział

Po tym, jak ogłoszono wykluczenie rosyjskich i białoruskich paraolimpijczyków z udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, Ci mieli zareagować niezwykle agresywnie. Jak przyznaje Whitehead, słyszał o wypadku przesyłania gróźb do ukraińskich rywali ze strony Rosjan. 

- Słyszałem mnóstwo o indoktrynacji w rosyjskim społeczeństwie i o wiadomościach, które rosyjscy paraolimpijczycy wysyłali sportowcom z Ukrainy, które dotyczyły bombardowania domów ich rodzin - mówił sportowiec w rozmowie z "Good Morning Britain".

Mamy najnowsze informacje o decyzji FIFA ws. meczu Polska – Rosja. Nie są najlepsze

Brytyjczyk nie kryje przerażenia. Mówi o dużej dezinformacji

Reprezentant Wielkiej Brytanii nie krył wielkiego przerażenia i jak sam podkreśla, te zachowanie i groźby wynikają z dużego poziomu dezinformacji w rosyjskim społeczeństwie.

 - To straszne, skandaliczne zachowanie. To oznacza, że rosyjscy i białoruscy sportowcy tak naprawdę nie mają pojęcia o tym, że ich kraj toczy wojnę, ani nawet o tym, jak wpływa to na społeczeństwo Ukrainy - przyznaje reprezentant Wielkiej Brytanii.

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze