Przerażające zachowanie rosyjskich paraolimpijczyków w Pekinie. Mieli grozić ukraińskim rywalom, prawda wyszła na jaw

2022-03-05 8:09
Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022
Autor: AP PHOTO/DITA ALANGKARA Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022

Na jaw wyszły porażające fakty w sprawie Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. Jak powiedział jeden z brytyjskich paraolimpijczyków Richard Whitehead, był on świadkiem niepokojącego zachowania Rosjan względem sportowców z Ukrainy. Jak przyznał w rozmowie z "Good Morning Britain", sportowcy, którzy zostali wykluczeni, zaczęli grozić rywalom poprzez wiadomości na mediach społecznościowych. Bolesna prawda wyszła na jaw.

Reprezentacja Rosji i Białorusi zostały usunięte z występów na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie. Wykluczenie Rosyjskich sportowców miało spotkać się przez nich z dość niepokojącą reakcją, o której opowiedział członek brytyjskiej reprezentacji, Richard Whitehead. Sportowiec wziął udział w programie "Good Morning Britain", w którym powiedział o groźbach, które rosyjscy sportowcy stosowali względem swoich ukraińskich rywali. Aż ciężko w to uwierzyć.

Rosja ma chytry plan aby wrócić do światowych rozgrywek piłkarskich. Mogą odejść z UEFA, media wszystko wyjawiły

Skandaliczne zachowanie rosyjskich paraolimpijczyków. Brytyjczyk o wszystkim opowiedział

Po tym, jak ogłoszono wykluczenie rosyjskich i białoruskich paraolimpijczyków z udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, Ci mieli zareagować niezwykle agresywnie. Jak przyznaje Whitehead, słyszał o wypadku przesyłania gróźb do ukraińskich rywali ze strony Rosjan. 

- Słyszałem mnóstwo o indoktrynacji w rosyjskim społeczeństwie i o wiadomościach, które rosyjscy paraolimpijczycy wysyłali sportowcom z Ukrainy, które dotyczyły bombardowania domów ich rodzin - mówił sportowiec w rozmowie z "Good Morning Britain".

Mamy najnowsze informacje o decyzji FIFA ws. meczu Polska – Rosja. Nie są najlepsze

Brytyjczyk nie kryje przerażenia. Mówi o dużej dezinformacji

Reprezentant Wielkiej Brytanii nie krył wielkiego przerażenia i jak sam podkreśla, te zachowanie i groźby wynikają z dużego poziomu dezinformacji w rosyjskim społeczeństwie.

 - To straszne, skandaliczne zachowanie. To oznacza, że rosyjscy i białoruscy sportowcy tak naprawdę nie mają pojęcia o tym, że ich kraj toczy wojnę, ani nawet o tym, jak wpływa to na społeczeństwo Ukrainy - przyznaje reprezentant Wielkiej Brytanii.

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze