Julia Zielińska

i

Autor: instagram Julii Zielińskiej Julia Zielińska

A to ci niespodzianka!

To się nazywa „american dream”. Jest śliczna, świetnie czuje się na lodzie i będzie grać za oceanem!

2023-02-06 20:46

Niewielu mieliśmy przedstawicieli polskiego hokeja w najsilniejszej lidze hokejowej świata, czyli NHL. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na amerykańskich taflach pojawi się... pierwsza polska zawodniczka. 18-letnia Julia Zielińska od 2024 roku będzie występować w uniwersyteckiej NCAA division 1.

Panna Julia na rodzimych lodowiskach w barwach macierzystego Naprzodu Janów grała już w elicie jako... 13-latka. Krótko potem świętowała mistrzostwo... Słowacji z ZHK Poprad, stamtąd zaś – z rodzicami – wyjechała do Finlandii, by i tam (i to dwukrotnie) świętować krajowy czempionat. Teraz zostanie pierwszą Polką na taflach za oceanem!

Wiadomo już, że Zielińska trafi do Bemidji State University i jako studentka tej uczelni zostanie zawodniczką tamtejszych „Bobrów”. Trafi dzięki temu do najwyższej ligi uniwersyteckiej. Z niej zaś być może uda się wykonać ostatni krok – do zawodowej Premier Hockey Federation, zrzeszającej drużyny kanadyjskie i amerykańskie. W tych dwóch krajach żeński hokej stoi na najwyższym światowym poziomie.

Sonda
Interesujesz się hokejem?
Najnowsze