Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022

i

Autor: AP PHOTO/DITA ALANGKARA Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022

Wstrząsające wyznanie polskiej biathlonistki w Pekinie! Po tych słowach nie wytrzymała, polały się zły

2022-03-05 18:51

Wojna w Ukrainie wywołała agresją Rosji Władimira Putina pokazała nie tylko, że Polacy mają ogromne serce i potrafią się zjednoczyć w beznadziejnej sytuacji, ale również zmieniła nastawienie wielu Biało-czerwonych do naszych wschodnich sąsiadów. Idealne świadectwo na potwierdzenie tych słów dała Iweta Faron, polska biathlonistka walcząca na igrzyskach paraolimpijskich. Po słowach ukraińskiej koleżanki nie mogła powstrzymać łez.

W obliczu wojny w Ukrainie, która została wywołana przez Władimira Putina, Polacy po raz kolejny w historii pokazali, że są w stanie zjednoczyć się w trudnej chwili i zrobić wszystko, aby pomóc potrzebujących. Przy okazji to właśnie nasz kraj przewodził chociażby wykluczeniu Rosji z FIFA po tym, jak prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odmówił gry ze "Sborną" w barażach do mistrzostw świata i poprosił w wsparcie kolejne federacje. Również na igrzyskach paraolimpijskich mogliby przekonać się, jak zmieniło się nastawienie Polaków do naszych wschodnich sąsiadów. Nawet w Chinach Biało-czerwoni troszczą się o Ukraińców, dodając im otuchy. Po słowach naszych wschodnich sąsiadów trudno powstrzymać jednak łzy, o czym opowiedziała Iweta Faron.

Rosjanie oskarżają Michniewicza i PZPN o spisek. Czy to już totalny odlot? Marna prowokacja

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?

Polska biatklonistka zalała się łzami. Wszystko przez słowa Ukrainki na igrzyskach paraolimpijskich

Nasza biathlonistka w rozmowie z Michałem Polem zdradziła, że tuż po zawodach zarówno ona, jak i jej trener zaczęli rozmawiać z reprezentantkami naszych sąsiadów, co skończyło się płaczem po trudnych wyznaniach. - Dotąd z ukraińskimi biegaczkami nie przepadałyśmy za sobą, ale tu za metą przytuliłyśmy się serdecznie. Trener spytał moją rywalkę jak tam w domu, jak bliscy, czy wszystko w porządku? A dziewczyna odpowiada, że ona już nie ma domu. Nie mogłam powstrzymać łez… - wyznała Iweta Faron cytowana przez dziennikarza i jednego z założycieli "Kanału Sportowego".

Ewa Swoboda szaleje na bieżni! Kolejny rekord, aż przecieraliśmy oczy ze zdziwienia [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze