Rafał Majka ma nowy zespół! Pojedzie z triumfatorem Tour de France

2020-10-19 16:55 mso
Rafał Majka
Autor: Fotoreporter Sirotti Stefano via www.imago-images.de/Imago Sport Rafał Majka

Medialne doniesienia znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Jeden z najpopularniejszych polskich kolarzy, Rafał Majka odchodzi z Bora-Hansgrohe. W nowym sezonie będzie już reprezentował barwy UAE Team Emirates. Dla ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jeździ m.in. triumfator Tour de France, Tadej Pogacar.

To koniec przygody Rafała Majki z zespołem Bora-Hansgrohe. Polak po zakończeniu tego sezonu rozstanie się z aktualnym teamem i przeniesie się do ekipy UAE Team Emirates. Dla drużyny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rywalizować będzie co najmniej przez dwa sezony. Rolą kolarza ma być wspieranie Tadeja Pogacara w walce w górach!

Mistrz świata WRZESZCZAŁ z bólu po okropnym wypadku! Okropna kraksa [WIDEO]

- Siła naszej grupy górskiej znacząco wzrośnie z Rafałem. Jesteśmy pewni, że oprócz bycia wsparciem dla Tadeja Pogacara, będzie także mógł spełniać osobiste ambicje i otrzyma trochę wolności - mówi szef UAE Team Emirates, Mauro Gianetti.

Polak nie ukrywa, że liczy, że dostanie szansę ścigać się w wyścigach, gdzie czuje się najlepiej. - Na Tirreno-Adriatico, Tour de Suisse czy Vuelta a Espana jestem w dobrej formie. Nie jestem zwykłym polskim kolarzem. Uwielbiam upały. Wymarzony rezultat? Medal mistrzostw świata dodany do krążka olimpijskiego - mówi Majka cytowany przez oficjalną stronę zespołu.

Szykuje się ślub. Kolarz OŚWIADCZYŁ SIĘ przed etapem Giro d'Italia! [ZDJĘCIE]

Rafał Majka cały czas ma szansę na sukces podczas Giro d'Italia. Obecnie zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.