Reprezentantka Polski miała poważny wypadek. Kim jest Rita Malinkiewicz?

2020-06-02 19:53 MC
Rita Malinkiewicz
Autor: MATRIAŁY PRASOWE/VELONEWS.PL Rita Malinkiewicz

Pierwszego czerwca w Wilkowicach miał miejsce poważny wypadek, w którym samochód potrącił dwie rowerzystki. Jedną z nich okazała się reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Kim jest Rita Malinkiewicz?

Do wypadku doszło w poniedziałek 1 czerwca około godziny 16:30 w Wilkowicach. Według wstępnych ustaleń policji, 57-latka kierująca samochodem osobowym zderzyła się czołowo z dwoma rowerzystkami. Jedna z nich trafiła karetką do szpitala w Bielsku-Białej, drugą przetransportowano śmigłowcem do Sosnowca. Jak poinformował serwis eurosport.tvn24.pl, wśród poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz. To ona trafiła śmigłowcem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, gdzie była operowana.

Sylwetka Piotra Rockiego, byłego piłkarza Legii Warszawa

Kim jest Rita Malinkiewicz?

Rita Malinkiewicz początkowo trenowała siatkówkę w UKS Sokół Zator. Jako nastolatka, za namową trenera Sebastiana Żabińskiego, zaczęła jeździć na rowerze, co okazało się dobrym wyborem. W wieku 16 lat świętowała swój pierwszy sukces w kolarstwie górskim. W 2011 roku, wywalczyła brąz mistrzostw Polski juniorek młodszych, natomiast dwa lata później cieszyła się ze złota mistrzostw Polski juniorek. Nie ograniczała się do kolarstwa góskiego, biorąc udział także w wyścigach szosowych i przełajowych. Wywalczyła m.in. brąz górskich szosowych mistrzostw Polski i srebro mistrzostw Polski U-23. Pod koniec 2016 przydarzył się jej wypadek na treningu, po którym wróciła jednak do kolarstwa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze