Rusza Tour de France 2020! Team Kwiatkowskiego celuje w zwycięstwo

2020-08-28 14:38
Ineos Grenadier, Tour de France
Autor: AP PHOTO/THIBAULT CAMUS Ineos Grenadier, Tour de France

Rusza pierwszy z wielkich wyścigów w kalendarzu UCI World Tour. Przed Giro d'Italia i Vuelta a Espana, kolarze będą zmagać się na trasach we Francji. W peletonie znalazło się miejsce dla jednego Polaka, Michała Kwiatkowskiego. Ineos Grenadier oczywiście celuje w żółtą koszulkę, czyli zwycięstwo.

Już w sobotę 29 sierpnia w Nicei rusza pierwszy z najważniejszych wyścigów w kalendarzu UCI World Tour, Tour de France. Tegoroczna edycja miała wystartować pod koniec czerwca, ale z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na przełom sierpnia i września!

Jedynym Polakiem w peletonie będzie Michał Kwiatkowski (30 l.) z Ineos Grenadiers. - Nastroje są dobre! Celem jest żółta koszulka. Jeden zespół, jeden cel - napisał na Instagramie "Kwiato".

Wyścig z powodu II fali pandemii koronawirusa we Francji odbędzie się niemal bez udziałów kibiców. Policja ma robić wszystko, by kibice nie tłoczyli się na podjazdach. Kolarze mają do przejechania 3470 km. Po trzech tygodniach twardej rywalizacji, finisz będzie miał miejsce 20.09 na Polach Elizejskich w Paryżu. Transmisje z Tour de France na antenach Eurosportu.

Super Sport 27 VIII
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze