Katarzyna Niewiadoma

Autor: Andrzej Lange

Sukces polskiej kolarki. Katarzyna Niewiadoma druga Dookoła Włoch

2020-09-19 20:36

Kolejny sukces odniosła najlepsza polska kolarka szosowa Katarzyna Niewiadoma (26 l.). W ubiegłym miesiącu wywalczyła brązowy medal ME w wyścigu ze startu wspólnego. Teraz zajęła drugie miejsce w wyścigu Giro Rosa, kobiecym odpowiedniku Giro d'Italia.

Trasa Giro Rosa liczyła 9 etapów. Niewiadoma, zawodniczka grupy Canyon SRAM Racing startowała w tej imprezie po raz siódmy. Do przedostatniego startowała jako liderka. Wyprzedziłą ją wtedy mistrzyni olimpijska, Anna van der Breggen (grupa Boels-Dolmans). Holenderka nie oddała prowadzenia na ostatnim etapie. Wygrała te zawody po raz trzeci. A Polka utrzymała pozycję wiceliderki.Van der Breggen wyprzedziła Niewiadomą o 1.14 min. oraz Włoszkę Elisę Longo-Borghini o 2.20 min. Polka zrewanżowała się rywalkom, które wyprzedziły ją trzy tygodnie temu w ME: Holenderce van Vleuten (wycofała się po 7. etapie Giro) i właśnie Longo-Borghini. Ostatni etap wygrała Francuzka, 21-letnia, Evita Muzic.