Tour de Pologne 2015. Rafał Majka vs Michał Kwiatkowski?!

2014-11-19 9:25 KA
Rafał Majka po Tour de Pologne
Autor: Jacek Kozioł Rafał Majka Tour de Pologne

To byłby prawdziwy kolarski hit. Być może nowy mistrz świata Michał Kwiatkowski (24 l.) i triumfator wyścigu dookoła Polski oraz najlepszy "góral" Tour de France Rafał Majka (25 l.) powalczą na trasie 72. Tour de Pologne. W polskim kolarstwie dawno nie było takiej rywalizacji!

W 2015 roku Tour de Pologne odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia.

- W planach mam udział w dwóch wielkich tourach oraz właśnie w Tour de Pologne - zdradził Majka. - Triumf w Polsce był obok Tour de France najmilszym momentem mijającego roku. Najcięższe było z kolei... wesele oraz moja wspinaczka na Kilimandżaro. Na wysokości 6 tysięcy metrów ciężko złapać oddech i wolę przejechać trzy kolarskie wyścigi z rzędu, niż wchodzić tam po raz kolejny - żartował.

Rafał Majka nie boi się gór! Zdobył Kilimandżaro! [WIDEO]

Niewykluczone, że w przyszłorocznym Tour de Pologne weźmie też udział "Kwiatek". - Starty w nowym roku rozpocznę z końcem stycznia. O polskim tourze też myślę, ale kalendarz jeszcze analizuję wraz ze sztabem - podkreśla Kwiatkowski.

- Jeśli wystartujemy obaj, to będzie to gratka dla kibiców. Mnie motywują jego sukcesy i na odwrót. Na trasie będziemy oczywiście rywalizować, ale na zasadach fair play. Nie zostaniemy zaciekłymi wrogami tak jak bokserzy. Kolarze to jedna wielka rodzina - podsumowuje Kwiatkowski.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

Najnowsze