Tour de Pologne 2020: TRASA Wadowice - Bielsko-Biała 7 sierpnia [MAPA, TRASA]

2020-08-06 19:14 DaO
Mapa III etapu Tour de Pologne
Autor: tourdepologne.pl Mapa III etapu Tour de Pologne

Tour de Pologne 2020: III etap. TRASA Wadowice - Bielsko-Biała MAPA: gdzie będą jechać kolarze 7 sierpnia 2019? Mapa III etapu Tour de Pologne 2020. Pomału można zapominać o sprinterskich pojedynkach na trasie tegorocznego Tour de Pologne. Kolarze wjeżdżają bowiem w góry, a na trasie Wadowice - Bielsko-Biała czekają na nich ciężkie podjazdy. Na III etapie poznamy pierwszych faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. TRASA III etapu Tour de Pologne 2020: Wadowice - Bielsko-Biała MAPY, TRASA. Zobacz, gdzie pojadą kolarze.

Tour de Pologne 2020 rozpędza się z każdym dniem. Po dwóch sprinterskich etapach, na których nie zabrakło dramatycznych scen podczas finiszu, przyszedł czas na to, aby do boju ruszyli kolarze potrafiący jeździć po górach. III etap tegorocznego Tour de Pologne jest bowiem pierwszym, na którym zawodnicy będą musieli zmierzyć się z trudnymi podjazdami, gdzie mogą powstać pierwsze duże różnice w klasyfikacji generalnej.

Tour de Pologne 2020 - III Etap MAPA

Mapa III etapu Tour de Pologne
Autor: tourdepologne.pl Mapa III etapu Tour de Pologne

Kolarze rozpoczną walkę w Wadowicach, a następnie ruszą na południowy-zachód i będą zmierzać w kierunku Bielska-Białej. W sumie do przejechania będą mieli aż 203 kilometry, co na pewno odczują w nogach. We znaki dadzą się również liczne podjazdy. Peleton dwukrotnie zmierzy się z podjazdami pod Kocierz i Wielką Puszczę, które oznaczono jako premie górskie odpowiednio I i II kategorii.

Mapa III etapu Tour de Pologne
Autor: tourdepologne.pl Mapa III etapu Tour de Pologne

Tour de Pologne 2020 TRASA i MAPA III etapu Wadowice - Bielsko-Biała

A gdyby i tego było mało, na kolarzy będzie czekał jeszcze podjazd pod Przegibek, który również pokonają dwukrotnie. Meta usytuowana będzie na ulicach Bielska-Białej i również będzie prowadziła pod górę. Szansę na zwycięstwo będą mieli i "górale" i zawodnicy specjalizujący się w wyścigach jednodniowych, bo trasa III etapu jest niejako ich odzwierciedleniem. Pewne jest jedno, emocji nie powinno zabraknąć.

Najnowsze