Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Wstrząsająca informacja

Zagadkowa śmierć byłego kolarza. Mnożą się wątpliwości, przyczyna śmierci nie jest jasna

2022-12-14 15:15

Walter Beneteau nie żyje. Wstrząsające informacje dotyczące śmierci byłego kolarza jako pierwszy podał francuski dziennik L’Equipe. Jak na razie cała sytuacja spowita jest jednak mgłą tajemnicy. Wiadomo jedynie, że 50-latka znaleziono w hotelu na indonezyjskiej wyspie Bali, gdzie najprawdopodobniej przebywał na wakacjach. Wciąż trwa jednak śledztwo, mające odpowiedzieć na pytanie co było przyczyną zgonu.

Kim był Walter Beneteau?

Walter Beneteau był znanym francuskim kolarzem. Siedmiokrotnie (w latach 2000-2006) brał udział w legendarnym wyścigu Tour de France. Był jednak typem sprintera, nie miał więc szans na walkę o czołowe lokaty podczas tego wyścigu. Miał za to na swoim koncie kilka triumfów w wyścigach jednodniowych m.in. Chateauroux Classic (2000) czy Boucles de l’Aulne (2003). W 2005 roku wziął także udział w Giro d’Italia, rok później natomiast w Vuelta a Espana. Profesjonalną karierę zakończył w 2006 roku.

Zaskakująca śmierć

Beneteau zmarł nieoczekiwanie w wieku zaledwie 50 lat. Były francuski kolarz został znaleziony martwy w pokoju hotelowym na indonezyjskiej wyspie Bali. Jak na razie jest to jedyna informacja dotycząca całej sprawy, nieznane są również przyczyny śmierci. Miejscowa policja wciąż pracuje jednak nad rozwikłaniem tej zagadki. „Z ogromnym smutkiem dowiadujemy się o śmierci naszego przyjaciela i byłego mistrza Waltera Beneteau w wieku 50 lat. Szczere kondolencje dla bliskich zmarłego i jego rodziny” – możemy przeczytać w specjalnym komunikacie opublikowanym przez Francuski Związek Zawodowych Kolarzy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze