Golden State Warriors

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Golden State Warriors mistrzami NBA! Mistrzowski pierścien nie dla LeBrona Jamesa

2015-06-17 13:04

Koszykarze Golden State Warriors po 40 latach posuchy wracają na tron w NBA! W szóstym spotkaniu finałowym pokonali 105:97 w meczu wyjazdowym Cleveland Cavaliers i sięgnęli po mistrzowskie pierścienie dla najlepszej ekipy. Rywalizację do czterech zwycięstw rozstrzygnęli w stosunku 4-2 na swoją korzyść.

Cleveland Cavaliers i LeBron James na kolanach! Kawalerzystom nie pomógł nawet fakt, że byli gospodarzem szóstego spotknia, które miało decydujące znaczenie dla losów rywalizacji.

Zobacz: Golden State Warriors ROZBILI Cleveland Cavaliers! Remis w finałach NBA

Spotkanie od początku było wyrównane, lecz tylko przez pierwsze dwie karty. Do przerwy Warriors minimalnie prowadzili 45:43, co dawało gospodarzom nadzieję na odrobienie straty, Jednak po przerwie goście przejęli inicjatywnę na parkiecie i odskoczyli Cleveland na 15 punktów. Mimo, że na pół minuty Kawalerzyści doszli na cztery punkty, to nie udało im się już odwrócić losów spotkania.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Andre Iguodala i Stephen Curry - po 25. Pierwszy z wymienionej dwójki został wybrany również MVP finału. Najlepszym graczem gospodarzy była LeBron James - 32 pkt.